dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

World Make-up Wars 2014 na Interbeauty Prague

Přidat na Seznam.cz
Na podzimním veletrhu Interbeauty Prague jsme byli svědky unikátní mezinárodní soutěže tvůrců vizáže, face&body make-upu, techniky airbrush a filmových a televizních maskérů na téma Film – Továrna na sny.

2. ročník soutěže World Make-up Wars se letos odehrával na podzimním veletrhu kosmetiky a kadeřnictví Interbeauty Prague.

Tato mezinárodní soutěž tvůrců vizáže, face&body make-upu, techniky airbrush a filmových a televizních maskérů pořádaná Pei Academy se nesla v duchu dané tématiky Film – Továrna na sny a měla hned několik disciplín.

BATTLE OF SFX FILMOVÉ MASKY
Na účastníky této disciplíny z Čech i ze zahraničí, studenty Prague FX Makeup School (studio FX Craetor), čekal jeden z nejnáročnějších úkolů.  Během pouhých čtyř hodin měli svůj model namaskovat na zadané téma, kterým byla Apokalypsa. První cenu předával v podobě Chaosu Josef Rarach, velmi uznávaný filmový maskér, herec a umělec každým coulem.

Přípravy kostýmů začaly již v časných ranních hodinách, poté přišlo na řadu lepení masek z Foam latexu. Následně make-up celého těla.

A jaké fantastické kreace se nakonec utkaly v boji filmových masek?
První se nám představil Jezdec apokalypsy. Byl to něco jako cyborg v podání Jakuba Gründlera z Prahy.

Druhá maska, která pocházela z dílny Mariny Kovtun z Prahy, nesla název Máš hlad, dej si kus kamaráda.

Jako třetí svou práci s názvem Královna pekla představila soutěžící Inna Shtol z Prahy.

Čtvrtou kreací byl Tvor z mořských hlubin od Iriny Ivanovi z Ukrajiny, která získala 3. místo.

Jako pátá nám představila své ztvárnění Hladu Anastazia Bakhtina zastupující Českou republiku, která sklidila velký úspěch a odešla nejen s 1. místem v této soutěžní disciplíně, ale také s cenou za umělecký dojem.

Svého Mystical aliena představila Anastasia Traubenberg z Ruska.

Mor ztvárnila Svetlanka Kan z Kazachstánu, která se díky skvělým detailům umístila na 2. místě. Modelka se nám svěřila, že kostým je poněkud náročný. Aplikace na hlavě, kterou nosila prakticky od brzkého rána po celý den, není zrovna lehká a v masce se ji i těžce mluvilo.

A jako poslední se nám představila též velmi povedená maska s názvem Hlasatel apokalypsy od Anastázie Žihunouské z Běloruska.

BATTLE OF FACES
Tématem této disciplíny se stal film Karlík a továrna na čokoládu, který byl právě díky úžasným kostýmům nominován na Oscara.
Modely a modelové již oblečeni do svých kostýmů byli připraveni na make-up. Soutěžící měli pak už jen 1 hodinu na líčení. Jejich cílem bylo ztvárnění tématu na celém vzhledu modelu s upřednostněním make-upu.


První ocenění za umělecký dojem si odnesla Michaela Wostlová za smyslné ztvárnění továrníka. 3. místo si odnesla Lucie Loudínová se svým zlatým bonbonkem. Na 2. místě se umístila Marina Kovtun a její slaďoučký dortík. 1. místo opět získala Anastazia Bakhtina ztvárněním unikátní dvojice, továrníka a dívky jako z cukrkandlu.

FACE CHAMPION
Disciplína Face Champion má prověřit kreativitu, nápad a techniku facepaitingu. A to pouze na obličeji modelu. Soutěžící měli za úkol během jedné hodiny ztvárnit téma Mach a Šebestová.

V této disciplíně se utkali 4 bodypainteři, z nichž si 3. místo odnesl Lukáš Bureš, který se ovšem raději věnuje airbrushi.


2. místo získala jeho partnerka Helena Skuhrovcová. Helena působí v tomto oboru na profesionální úrovni teprve čtvrtým rokem, ale na svém kontě má již pěkná ocenění.

A na 1. místě se se svým výtvorem umístila Lucie Schejbalová.

S Lukášem a Helenou připravujeme také rozhovor na téma bodypainting z pohledu muže i ženy a rozhodně je na co se těšit!

MAKE-UP FIGHTER
Na soutěžící této disciplíny týkající se avantgardního make-upu čekal také lehce záludný úkol. Jejich tématem byla Kleopatra. Záludnost však tkvěla v tom, že líčili modelky, které nikdy před tím neviděli, tudíž neznali tvar jejich tváře. Celkem se soutěže účastnilo 18 vizážistů.


 

Na 3. místě se v této disciplíně opět umístila Lucie Loudínová, 2. místo získala Kateřina Lvova, která soutěžila úplně poprvé a 1. místo patří Jitce Zajptové.

Takovou zajímavostí pro návštěvníky veletrhu Interbeauty, což ovšem nesouvisí se samostatnou akcí World Make-up Wars pořádanou Pei Academy, bylo netradiční líčení známých tváří jako je Lenka Krobotová, Martina Pártlová, Linda Finková, Romana Pavelková, Vendulka Křížková, Míša Štoudková, Nikol Kouklová a Míša Nosková. Na těchto tvářích bylo představeno extravagantní líčení, o které se postaral Make-Up Institute Prague.


Zdroj: Móda.cz
Foto: Lukáš Petr Tesař

Přidat na Seznam.cz
KOSMETIKA A PARFÉMY WORLD MAKE-UP WARS JOSEF RARACH MAKE-UP MASKY FACE ART VIZÁŽISTKA BODYPAINTING AVANTGARDA AIRBRUSH LUKÁŠ BUREŠ HELENA SKUHROVCOVÁ

Související články

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

7 jednoduchých tipů pro dokonalé letní líčení

V horkých letních dnech se nikomu z nás nechce používat příliš mnoho make-upu, ale pokud už se nalíčíme, chceme vypadat dobře během celého dne. Vyzkoušejte několik jednoduchých triků na letní líčení. 

Celý článek

Biodynamická vinná kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Celý článek

Noční masky: pracují, zatímco vy spíte

Pleťové masky jsou takovým malým zázrakem pro naši pokožku. Zvláště pak noční masky, které dokáží pleti dodat potřebnou hydrataci a živiny během celé noci. Jak vybrat tu správnou pro vaši pleť?

Celý článek

Máte citlivou pleť? Vsaďte v létě na kosmetickou řadu s magnéziem

Osvěžení, hydratace a zklidnění pleti kdykoliv během dne si můžete dopřát díky kosmetické řadě s magnéziem, která v kombinaci s probiotiky a postbiotiky poskytuje pozoruhodné zklidňující účinky i té nejcitlivější pleti.

Celý článek

Oblečte své tělo do závoje krásy a svěžesti

Ať už strávíte parné léto ve městě, v přírodě nebo u moře, čím uděláte své pleti největší radost? Určitě sprchou pro rychlé osvěžení a ideálně pečující kosmetikou, která jí dodá ochranu, hydrataci, osvěžení a omlazení.

Celý článek

Kosmetická taštička na cesty: Tuhá luxusní pleťová i tělová péče se vejde do každého zavazadla

Kosmetická taštička, která projde každou letištní kontrolou, neváží víc, než balení sušenek, a přitom obsahuje intenzivní péči o pleť a tělo? Žádný problém, našli jsme ji pro vás.

Celý článek

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek