dnes je 29.11.2020 a svátek má Zina

Značka Brooks Brothers oblékala 40 amerických prezidentů. Kvůli koronaviru zkrachovala

Přidat na Seznam.cz
Luxusní oděvní značka Brooks Brothers, jejíž obleky nosil například Kennedy nebo Obama, po více jak 200 letech končí. Do značné míry k tomu přispěla pandemie koronaviru, kvůli níž bylo nutné zavřít některé obchody. Nyní se firma připravuje na uzavření svých továren v USA a shání kupce.

Jedním z následků epidemie koronaviru v USA je hluboký propad národního hospodářství, který má za následek finanční problémy malých i velkých podnikatelů. Brooks Brothers rozhodně není jedinou společností, která musela vyhlásit bankrot. Kvůli krizi spojené s koronavirem zkrachovaly firmy Hertz, JC Penney či například J.Crew.

Americká značka Brooks Brothers, která nabízela především pánskou formální módu, byla založena už v roce 1818. Její obleky nosili například Franklin D. Roosevelt, J. F. Kennedy, George Bush nebo Barack Obama. Do finančních potíží se dostala ještě před tím, než se v Americe koronavirus rozšířil.


brooksbrothers.com

Důvodem byl prý všeobecný pokles poptávky po formálních pracovních oděvech, který se během koronavirové krize ještě více zintenzivnil. Lidé začali více pracovat z domova a prodej se zastavil úplně.

Krize způsobená epidemií koronaviru se ve větší či menší míře dotkla i dalších oděvních firem. Například společnost Bestseller, pod níž spadají značky Vero Moda či Jack & Jones, musela dočasně či nadobro propustit téměř polovinu zaměstnanců.

Epidemie rovněž ovlivnila sortiment mnoha obchodů s módou. Některé značky do své stálé nabídky zařadily ústenky, jež skvěle doplní jakýkoliv outfit. Příkladem jsou designové roušky BeWooden, které lze zakoupit společně s dřevěnými hodinkami, motýlkem a dalšími doplňky. 

Více informací o výše zmíněných značkách se lze dozvědět na webu Slevove.cz, který přináší užitečné tipy ze světa nákupů.


Firma Brooks Brothers, která měla obchody po celém světě, zkrachovala kvůli koronavirové krizi.

Kvůli šíření koronaviru v USA a dalších zemích musela společnost Brooks Brothers zavřít většinu svých obchodů, což její ekonomické potíže dále prohloubilo. Nakonec byla nucena vyhlásit bankrot a v současnosti hledá kupce. Konkurz je nadějí na získání potřebných finančních prostředků, které by firmě umožnily pokračovat v její dvousetleté tradici.

O dalších ekonomických dopadech koronaviru v Americe zatím můžeme jen spekulovat. Lze předpokládat, že kvůli epidemii koronaviru zkrachují firmy i v dalších odvětvích.

Pro oděvy značky Brooks Brothers jsou charakteristické klasické střihy a vysoká kvalita. Oblíbili si je jak američtí prezidenti a finančníci z Wall Street, tak kostyméři a televizní hvězdy. Obleky Brooks Brothers se objevily například v seriálech Mad Men a Gossip Girl nebo ve filmu Velký Gatsby.

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA BROOKS BROTHERS NÁKUPY A OBCHOD BARACK OBAMA

Související články

ROZHOVOR SE SLÁVKOU BARNOVOU o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

Splní každé e-přání: dárková karta do Centra Černý Most je letos poprvé k zakoupení on-line

Dárková karta, kterou bylo dosud možné pořídit jen v Centru Černý Most, je nově součástí on-line nabídky populárního e-shopu Mall.cz. Limitovanou vánoční edici dárkové karty si tak nyní zákazníci mohou objednat kdykoli z pohodlí domova a svým blízkým darovat to, co doopravdy chtějí nebo potřebují.

Celý článek

ZALANDO VE SVÉ SVÁTEČNÍ KAMPANI „BRZY SE ZNOVU OBEJMEME“ HLÁSÁ OPTIMISMUS A POZITIVNÍ BUDOUCNOST

Zalando, přední evropská módní platforma, se letos o svátcích zaměřuje na projev lidské pospolitosti a solidarity: objetí. Na sklonku roku plného nejistoty a odloučení se lidská pouta zdají být důležitější než kdy dřív a nová sváteční kampaň „Brzy se znovu obejmeme“ se snaží napříč Evropou probudit pocit optimismu a naděje.

Celý článek

AXA Primátorky ve stylu Le Premier, takový byl 107. ročník známého závodu

Když se řeknou AXA Primátorky, každý si představí Vltavu, pražskou náplavku, veslaře, ale také noblesní oblečení a významnou společenskou událost. Tak tomu bylo i letos v září.

Celý článek

Ceny zlata raketově rostou. Nenechte si ujít příležitost

Se stoupající nervozitou ohledně možné další ekonomické krize se na trhu s investičními komoditami dějí velmi zajímavé věci. Zpravidla je velmi výrazný nárůst konzervativnějších druhů investic, které však znamenají i důležitou stabilitu a jakousi jistotu. V posledních měsících a týdnech jde hlavně o zlato, jehož cena raketově stoupá nahoru.

Celý článek

STAY NEGATIVE v tričku z limitované kolekce značky Bohempia

Nadhled a humor jsou tím, co bychom si v těchto dnech rozhodně měli udržovat. Stejně přemýšlí i česká značka Bohempia, která přináší limitovanou kolekci triček, která říkají, že „zůstat negativní“ je novým „zůstat pozitivní“.

Celý článek

Nejlepší móda hipsterů

Každý jedinec má rád různé jídlo, má jiný vkus na hudbu a také odlišný styl oblékání. Pokud neznáte módu hipsterů, tak zaostřete na dnešní článek. Nejde už o žádný alternativní styl, jde spíše o volbu života a šetrné zacházení k přírodě.

Celý článek

Jak chce značka H&M změnit fast fashion?

Fast fashion a pracovní podmínky zaměstnanců v textilních fabrikách - to jsou žhavá témata posledních měsíců, které jsou problémem především velkých globálních řetězců, jako je H&M. Značka v čele s novou výkonnou ředitelkou představuje ambiciózní plány, jak změnit celý fast fashion průmysl udržitelným směrem. 

Celý článek