dnes je 06.05.2021 a svátek má Radoslav

Značka Brooks Brothers oblékala 40 amerických prezidentů. Kvůli koronaviru zkrachovala

Přidat na Seznam.cz
Luxusní oděvní značka Brooks Brothers, jejíž obleky nosil například Kennedy nebo Obama, po více jak 200 letech končí. Do značné míry k tomu přispěla pandemie koronaviru, kvůli níž bylo nutné zavřít některé obchody. Nyní se firma připravuje na uzavření svých továren v USA a shání kupce.

Jedním z následků epidemie koronaviru v USA je hluboký propad národního hospodářství, který má za následek finanční problémy malých i velkých podnikatelů. Brooks Brothers rozhodně není jedinou společností, která musela vyhlásit bankrot. Kvůli krizi spojené s koronavirem zkrachovaly firmy Hertz, JC Penney či například J.Crew.

Americká značka Brooks Brothers, která nabízela především pánskou formální módu, byla založena už v roce 1818. Její obleky nosili například Franklin D. Roosevelt, J. F. Kennedy, George Bush nebo Barack Obama. Do finančních potíží se dostala ještě před tím, než se v Americe koronavirus rozšířil.


brooksbrothers.com

Důvodem byl prý všeobecný pokles poptávky po formálních pracovních oděvech, který se během koronavirové krize ještě více zintenzivnil. Lidé začali více pracovat z domova a prodej se zastavil úplně.

Krize způsobená epidemií koronaviru se ve větší či menší míře dotkla i dalších oděvních firem. Například společnost Bestseller, pod níž spadají značky Vero Moda či Jack & Jones, musela dočasně či nadobro propustit téměř polovinu zaměstnanců.

Epidemie rovněž ovlivnila sortiment mnoha obchodů s módou. Některé značky do své stálé nabídky zařadily ústenky, jež skvěle doplní jakýkoliv outfit. Příkladem jsou designové roušky BeWooden, které lze zakoupit společně s dřevěnými hodinkami, motýlkem a dalšími doplňky. 

Více informací o výše zmíněných značkách se lze dozvědět na webu Slevove.cz, který přináší užitečné tipy ze světa nákupů.


Firma Brooks Brothers, která měla obchody po celém světě, zkrachovala kvůli koronavirové krizi.

Kvůli šíření koronaviru v USA a dalších zemích musela společnost Brooks Brothers zavřít většinu svých obchodů, což její ekonomické potíže dále prohloubilo. Nakonec byla nucena vyhlásit bankrot a v současnosti hledá kupce. Konkurz je nadějí na získání potřebných finančních prostředků, které by firmě umožnily pokračovat v její dvousetleté tradici.

O dalších ekonomických dopadech koronaviru v Americe zatím můžeme jen spekulovat. Lze předpokládat, že kvůli epidemii koronaviru zkrachují firmy i v dalších odvětvích.

Pro oděvy značky Brooks Brothers jsou charakteristické klasické střihy a vysoká kvalita. Oblíbili si je jak američtí prezidenti a finančníci z Wall Street, tak kostyméři a televizní hvězdy. Obleky Brooks Brothers se objevily například v seriálech Mad Men a Gossip Girl nebo ve filmu Velký Gatsby.

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA BROOKS BROTHERS NÁKUPY A OBCHOD BARACK OBAMA

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Gucci škádlí novou kampaní v hlavní roli s Harry Stylesem, Serenou Williams a Awkwafinou

Možná jste tento týden zaslechli heslo #HarryForGucci, který vysílá jasný signál: zaznamenejte si do svého kalendáře datum 22. dubna 2021.

Celý článek

JAK SE STÁT NÁVRHÁŘKOU KOŽENÉ KABELKY NA MÍRU

Chcete si navrhnout vlastní kabelku? Zvolte si tvar, materiál i doplňky a staňte se tak na chvíli módními návrháři.

Celý článek

Minimalistické šperky Eline Rosina

Každá žena si zaslouží kvalitní šperk. Bez ohledu na věk, styl nebo rozpočet. Takový šperk, který podtrhne její osobnost a zapíše se do paměti každému, kdo jej spatří.

Celý článek

Značka Krups představuje zbrusu nový kávovar

Značka Krups představuje zbrusu nový kávovar, který rozzáří vaši kuchyň a rozvibruje vaši duši… Jakýkoli plnoautomatický kávovar z řady Krups Intuition EA87 připraví kávu snad lepší, než na jakou chodíváte do vaší oblíbené kavárny, k tomu za pár okamžiků, naprosto podle vaší chuti i dalších smyslů.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Móda ve sportovním stylu, srovnání Puma a New Balance

Modelky, milovnice módy, blogerky, udávající trendy a nadšenkyně sportovního životního stylu sdílejí vášeň pro sportovní obuv. A nejen ony. Pohodlné tenisky jsou již několik sezón největším módním hitem. Také sníte o pohodlném oblečení pro každou příležitost? Investujte do módní sportovní obuvi New Balance nebo Puma.

Celý článek

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek