dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Značka Brooks Brothers oblékala 40 amerických prezidentů. Kvůli koronaviru zkrachovala

Přidat na Seznam.cz
Luxusní oděvní značka Brooks Brothers, jejíž obleky nosil například Kennedy nebo Obama, po více jak 200 letech končí. Do značné míry k tomu přispěla pandemie koronaviru, kvůli níž bylo nutné zavřít některé obchody. Nyní se firma připravuje na uzavření svých továren v USA a shání kupce.

Jedním z následků epidemie koronaviru v USA je hluboký propad národního hospodářství, který má za následek finanční problémy malých i velkých podnikatelů. Brooks Brothers rozhodně není jedinou společností, která musela vyhlásit bankrot. Kvůli krizi spojené s koronavirem zkrachovaly firmy Hertz, JC Penney či například J.Crew.

Americká značka Brooks Brothers, která nabízela především pánskou formální módu, byla založena už v roce 1818. Její obleky nosili například Franklin D. Roosevelt, J. F. Kennedy, George Bush nebo Barack Obama. Do finančních potíží se dostala ještě před tím, než se v Americe koronavirus rozšířil.


brooksbrothers.com

Důvodem byl prý všeobecný pokles poptávky po formálních pracovních oděvech, který se během koronavirové krize ještě více zintenzivnil. Lidé začali více pracovat z domova a prodej se zastavil úplně.

Krize způsobená epidemií koronaviru se ve větší či menší míře dotkla i dalších oděvních firem. Například společnost Bestseller, pod níž spadají značky Vero Moda či Jack & Jones, musela dočasně či nadobro propustit téměř polovinu zaměstnanců.

Epidemie rovněž ovlivnila sortiment mnoha obchodů s módou. Některé značky do své stálé nabídky zařadily ústenky, jež skvěle doplní jakýkoliv outfit. Příkladem jsou designové roušky BeWooden, které lze zakoupit společně s dřevěnými hodinkami, motýlkem a dalšími doplňky. 

Více informací o výše zmíněných značkách se lze dozvědět na webu Slevove.cz, který přináší užitečné tipy ze světa nákupů.


Firma Brooks Brothers, která měla obchody po celém světě, zkrachovala kvůli koronavirové krizi.

Kvůli šíření koronaviru v USA a dalších zemích musela společnost Brooks Brothers zavřít většinu svých obchodů, což její ekonomické potíže dále prohloubilo. Nakonec byla nucena vyhlásit bankrot a v současnosti hledá kupce. Konkurz je nadějí na získání potřebných finančních prostředků, které by firmě umožnily pokračovat v její dvousetleté tradici.

O dalších ekonomických dopadech koronaviru v Americe zatím můžeme jen spekulovat. Lze předpokládat, že kvůli epidemii koronaviru zkrachují firmy i v dalších odvětvích.

Pro oděvy značky Brooks Brothers jsou charakteristické klasické střihy a vysoká kvalita. Oblíbili si je jak američtí prezidenti a finančníci z Wall Street, tak kostyméři a televizní hvězdy. Obleky Brooks Brothers se objevily například v seriálech Mad Men a Gossip Girl nebo ve filmu Velký Gatsby.

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA BROOKS BROTHERS NÁKUPY A OBCHOD BARACK OBAMA

Související články

Vařte zdravě a chutně s multifunkční horkovzdušnou fritézou 9v1

Multifunkční kuchyňské pomocníky, kteří nám šetří nejen čas, ale také místo v kuchyni, v dnešní uspěchané době zejména oceníme. S horkovzdušnou fritézou 9v1 bude vaření opravdový zážitek pro začátečníka i ostříleného kuchaře.

Celý článek

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek

Jak vytvořit šatník hodný skutečné sneakerhead? Poznejte SneakerStudio!

Pokud patříš k fanouškům streetstyle’u a sníš o skříni plné vysoce kvalitních produktů v městské estetice, musíš navštívit obchod SneakerStudio! Je to dokonalá volba pro každého milovníka pouliční estetiky.

Celý článek

Letní kolekce módního domu Fendi je na vlně pozitivní energie

Letní, z velké částí plážová kolekce Vertigo italského módního domu Fendi vznikla ve spolupráci s newyorskou vizuální umělkyní Sarah Coleman.

Celý článek

Kolekce RE.GEN značky PUMA je vyrobená z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Dát druhý život textilu, který je pro většinu už nepoužitelný, je úžasným způsobem, jak regenerovat nepotřebný odpadní materiál. Kolekce je inspirovaná myšlenkou znovuvyužití něčeho, co již zaniklo.

Celý článek

Bella Hadid a Cindy Bruna v popředí PRIDE kolekce Michael Kors 2021

Červen je měsícem, kdy návrháři i osobnosti celého světa podporují Hnutí za svobodu homosexuálů, tzv. LGBTIQ komunitu. Michael Kors k této příležitosti připravil velmi rozmanitou kolekci.

Celý článek

Tiffany představilo novou kolekci zásnubních prstenů pro muže

Poprvé ve své 184leté historii představuje Tiffany & Co unikátní kolekci zásnubních prstenů pro muže. Nový sociální trend totiž velí - o ruku mohou být požádáni i muži.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek