dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Značka Imreczeova pro podzim 2017 hledala inspiraci ve světě samurajů

Přidat na Seznam.cz
Monochromatické odstíny modré, bílé, šedé a černé v podobě mnoha zpracování dlouhých plášťů, kabátků a podzimních kompletů přinesla čtvrtý den na MBPFW Zdeňka Imreczeová. Inspiraci hledala ve světě samurajů.  

Již od roku 2007 můžeme značku IMRECZEOVA pozorovat v rámci limitovaných kolekcí dámské módy. Nejednou získala návrhářka nominaci na Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku i další prestižní ocenění. Nyní nám představila svou kolekci MON pro podzim/zimu 2017-2018.

IMRECZEOVA se všeobecně zabývá jednoduchým konceptem, neformální elegancí i avantgardním přesahem. Proto nás nepřekvapilo opakovaně zvolené monochromatické pojetí oděvů. Návrhářka spojila propracované detaily ve formě prošívání s čistou linií modelů. Jedním z hlavním motivů kolekce je samurajský MON, který představuje rodový znak, podobně jako se v Evropě používají šlechtické erby.

„Zvolila jsem MON ve tvaru stylizované a geometrizované chryzantémy, kterou v Japonsku historicky mohl používat pouze císař nebo jeho rodina. Na modelech v kolekci se uplatňuje v redukované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Tradiční oděv japonských samurajů jsem odlehčila a postavila do konfrontace s klasickým současným kusem oblečení – pánskou košilí,“ řekla o své tvorbě návrhářka. Líbí se nám, že tentokrát myslela čistě na ženskou siluetu, která v kabátcích, sukních, halenkách i plédech krásně vynikne. Zpevnění a zesílení části oděvů rounem umožnilo návrhářce pracovat s objemem a plasticitou a zároveň tím prošívání získalo na hloubce. Z materiálů pak Imreczeová použila hedvábí, vlnu, kůži, viskózu a jemný mikrošusťák. V rámci přehlídky na pražském týdnu módy kolekci mimo jiné vynesla i vítězka soutěže Czechoslovak TopModel 2016 Tereza Huberová.

mbpfw.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2017

Související články

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek