dnes je 08.03.2021 a svátek má Gabriela

Značka Imreczeova pro podzim 2017 hledala inspiraci ve světě samurajů

Přidat na Seznam.cz
Monochromatické odstíny modré, bílé, šedé a černé v podobě mnoha zpracování dlouhých plášťů, kabátků a podzimních kompletů přinesla čtvrtý den na MBPFW Zdeňka Imreczeová. Inspiraci hledala ve světě samurajů.  

Již od roku 2007 můžeme značku IMRECZEOVA pozorovat v rámci limitovaných kolekcí dámské módy. Nejednou získala návrhářka nominaci na Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku i další prestižní ocenění. Nyní nám představila svou kolekci MON pro podzim/zimu 2017-2018.

IMRECZEOVA se všeobecně zabývá jednoduchým konceptem, neformální elegancí i avantgardním přesahem. Proto nás nepřekvapilo opakovaně zvolené monochromatické pojetí oděvů. Návrhářka spojila propracované detaily ve formě prošívání s čistou linií modelů. Jedním z hlavním motivů kolekce je samurajský MON, který představuje rodový znak, podobně jako se v Evropě používají šlechtické erby.

„Zvolila jsem MON ve tvaru stylizované a geometrizované chryzantémy, kterou v Japonsku historicky mohl používat pouze císař nebo jeho rodina. Na modelech v kolekci se uplatňuje v redukované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Tradiční oděv japonských samurajů jsem odlehčila a postavila do konfrontace s klasickým současným kusem oblečení – pánskou košilí,“ řekla o své tvorbě návrhářka. Líbí se nám, že tentokrát myslela čistě na ženskou siluetu, která v kabátcích, sukních, halenkách i plédech krásně vynikne. Zpevnění a zesílení části oděvů rounem umožnilo návrhářce pracovat s objemem a plasticitou a zároveň tím prošívání získalo na hloubce. Z materiálů pak Imreczeová použila hedvábí, vlnu, kůži, viskózu a jemný mikrošusťák. V rámci přehlídky na pražském týdnu módy kolekci mimo jiné vynesla i vítězka soutěže Czechoslovak TopModel 2016 Tereza Huberová.

mbpfw.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2017

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek