dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Znáte pilíře skandinávského stylu bydlení? Na podzim vsaďte na designové svícny

Přidat na Seznam.cz
Podzim nám ubírá světlo i slunce, zároveň je však jedinečným obdobím, kdy si můžete plně vychutnávat teplo a vůni krásných svíček. Právě k tomu perfektně poslouží designové svícny ve skandinávském stylu.

olejová lampa 1 320 Kč / dostupná na Luxurytable

Skandinávský styl rok od roku pohltí designové duše nespočtu nových fanoušků stylového bydlení. Jednoduchý, přitom elegantní a čistý styl, dokáže vytvořit kouzelné zázemí. Nemalou roli hrají právě čisté linie a minimum doplňků a barev.

Není asi nikdo, kdo by o skandinávském stylu bydlení neslyšel, znáte ale jeho základní pilíře? Hlavním je jednoduchost. Zaměřte se tedy na nábytek, který opravdu nezbytně potřebujete a zároveň pro vás bude maximálně pohodlný. Vybírat byste měli z přírodních materiálů.

Skandinávský styl podpoříte světlými barvami a přirozeným světlem. Bílé zdi v kombinaci s šedými závěsy a sedačkou jsou trefou do černého, vlastně do bílého. Co se umělého světla týče, určitě vsaďte na tlumenější a teplejší tóny, na různá světýlka a lampičky, které dodají pocit tepla a klidu.

svícen na čajovou svíčku 930 Kč / k dostání na Luxurytable

S doplňky je to v rámci skandinávského stylu o něco složitější, povolené však jsou, jen se to s nimi nesmí přehánět. Vynechte vše, na co by se zbytečně prášilo a raději zvolte jen jeden či dva kousky, které opravdu vyniknou. Může jít o barevné polštáře na sedačku, barevné šuplíky do komody nebo výraznou vázu na stůl. Krásným doplňkem je i živá květina nebo již zmiňovaný svícen či olejová lampa.

Designéři Søren Refsgaard, Christina Halskov a Hanne Dalsgaard vytvořili dva kousky, které odkazují na skandinávský minimalismus a nekomplikovanou praktičnost.

Olejová lampa Solis si hraje s kontrastem materiálu a tvaru. Použitý hliník odkazuje k základům značky Stelton. Organický tvar však dodává lampě měkkost, která se s kovem obvykle nespojuje. Bílé svícny Luna vychází ze stejnojmenné kolekce. Doplňují tak osobitý vzhled chlebníku Luna. Společně tvoří čistou kompozici pro zamračená rána nebo potemnělé večery.

olejová lampa 1 320 Kč / k dostání na Luxurytable

Přidat na Seznam.cz
DESIGN NÁKUPY A OBCHOD SKANDINÁVSKÝ STYL SKANDINÁVSKÉ BYDLENÍ SVÍCEN OLEJOVÁ LAMPA

Související články

Podzimní dekorace? Inspiraci hledejte v přírodě

Dnešní děti rozhodně netráví tolik času v přírodě, jako tomu bylo v generaci jejich rodičů. Zatímco ti běhali venku, šplhali po stromech nebo rozbíjeli sousedům okna fotbalovým míčem, dnešní generace dětí se zdržuje spíše doma. Proto by stálo za to připomenout jim, že příroda může být zajímavější, než surfování po internetu. A podzim k pobytu venku vyloženě vybízí.

Celý článek

Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Herečka ze seriálu Sex ve městě se spojila se svým dlouholetým návrhářem Ericem Hughesem a společně navrhli sérii tapet, které jsou, na rozdíl od většiny šatů a střevíčků samotné Carrie Bradshaw, dostupné všem.

Celý článek

Nemáte rádi překvapení? Pošlete Ježíškovi nápovědu a najděte pod stromečkem to, co si skutečně přejete

Vánoce klepou na dveře! Vybíráte dárky pro své blízké nebo jste dostali za úkol vybrat třpytivou pozornost pro vás samotné? Poradíme vám, po čem sáhnout. Právě šperky jsou nesmrtelnými dárky, kterými potěšíte malé slečny i ženy.

Celý článek

Staňte se nejúspěšnějším Ježíškem letošních Vánoc!

Vánoce se neodkladně blíží a s nimi i každoroční rozhodování, co komu pod stromeček. Letos pro vás máme řešení v podobě produktů značky WMF, které potěší jak babičky, rodiče, tak i přátele a známé.

Celý článek

VŽDY PŘIPRAVEN, VŽDY PERFEKTNÍ, VŽDY ČISTÝ & BEZPEČNÝ! 

Značka KRUPS získala certifikaci nezávislé světově uznávané společnosti TÜV Rheinland dokládající vysokou kvalitu a bezpečnost pro všechny plnoautomatické kávovary řady KRUPS INTUITION Preference, Preference+ a KRUPS EVIDENCE.

Celý článek

PANDORA: KOLEKCE INSPIROVANÁ DÍLEM KEITHA HARINGA

Kolekce, která bude představena trhu ve čtvrtek 29. září 2022, byla inspirována průkopnickými zásadami Keitha Haringa, jeho všeobjímající láskou a ikonickým uměním.

Celý článek

Užijte si ještě pohodlnější a udržitelnější nakupování a méně času v obchoďáku

Už nemusíte složitě plánovat, jestli budete mít čas skočit na nákup a už vůbec se nemusíte tlačit ve frontách v obchoďáku! Objevte svět nakupování bez obav za skvělé ceny a užijte si báječný sortiment na jednom místě. Tak hoďte starosti za hlavu a užijte si více času s vašimi blízkými. Jsou tady Rohlik síly!

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek