dnes je 17.06.2019 a svátek má Adolf

Zprávy z módy: Zásadně se mění svět spodního prádla díky zpěvačce Rihanně

Přidat na Seznam.cz
Skutečné ženské tvary jsou nyní předmětem kampaně, přehlídky i konceptu americké značky spodního prádla Savage x Fenty. 

Opravdová ženská těla

Skoro každá žena si dokáže představit své nedokonalosti ve spodním prádle, tedy pokud nepatří mezi ty geneticky požehnané. Kdo nemá občasný důlek od celulitidy, strie, povislé bříško, širší boky, stehna nebo větší pozadí, nevyjímaje větší poprsí? Nebo naopak atletické spíše mužské rysy, malá prsa a menší zadek? Kdo doposud myslel v kampaních na tyto ženy? Odpověď je jasná: nikdo. Ale časy se mění a s nimi i pravidla ve světě spodního prádla. O změnu se zasadila, a také to dokázala, světově úspěšná popová zpěvačka Rihanna. 

Změna pohledu na krásu globálně

Rihanna nejdříve představila kosmetickou značku Fenty se zaměřením na inkluzivitu všech typů pleti, což znamená, že její kosmetika je vhodná pro naprosto každou ženu bez rozdílu národnosti, rasy, věku i barvy pleti. Neskutečně úspěšná kampaň a popularita produktů vedla k nápadu vytvoření dalšího potřebného zboží pro skutečné ženy: spodního prádla. Zpěvačka správně odhadla díru na trhu. Začala pak spolupracovat s další značkou Savage. Zastaralé vnímání ženské krásy po desítky let v reklamách na spodní prádlo jen prostřednictvím souměrné vypracované postavy, prsou velikosti 4 a překrásného obličeje přinášelo skutečným ženám mnoho trápení. 

                           

Reálná krása

Opravdová těla obyčejných žen jsou k vidění jak na přehlídkách, tak v kampaních Savage x Fenty. Rihanna vybrala modelky sama, a to od všech barevných typů. Kypré tvary a normální jinak v módní branži retušované nedokonalosti jsou na 100 % reálné a k vidění pro celý svět. Modelky hrdě ukazují své křivky v barevném krajkovém prádle a poukazují na důležitost vnímání ženského těla takového, jaké ve skutečnosti je: normální a právě proto je krásné. Módní průmysl se začal zajímat o přetvoření ideálů krásy právě ve světě spodního prádla a uznal, že vzhled Barbie nebo pin up je už klišé. 

Velký boj o zákazníka

Šokující, přesto pozitivní kampaň přichází právě včas před přehlídkou gigantického řetězce a propagátora dokonalých těl Victoria Secret. Dva kontrasty pohledů na ženské tělo ve spodním prádle se brzy utkají v módním ringu o svého zákazníka.

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ ZPRÁVY MÓDA DÁMSKÁ MÓDA DÁMSKÉ SPODNÍ PRÁDLO SPODNÍ PRÁDLO SKUTEČNÉ ŽENY RIHANNA FENTY SAVAGEXFENTY VICTORIA SECRET

Související články

Letní pánské trendy: Jak nosit kraťasy?

Připravili jsme pro vás stručného průvodce světem pánských šortek. Jak vybrat ten správný střih, který vám padne jako ulitý a čemu se vyvarovat? I když neexistují přísná pravidla pro nošení kraťasů, je dobré mít na paměti pár věcí…

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Věhlasná jména jako Giorgio Armani a Kate Moss poprvé na jedné lodi

Opravdu je to poprvé, kdy se italský módní dům rozhodl spolupracovat s TOP modelkou Kate Moss. Podzimní kampaň tak dostane nový nádech.

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Letní paprsky v plážovém lookbooku značky Queens

Tým profíku z Queensu si pro nás tentokrát připravil letní novinky, které využijete nejenom na pláži v Chorvatsku. Prohlédněte si aktuální trendy plavek, slunečních brýlí i plážových pantoflí.

Celý článek