dnes je 14.08.2022 a svátek má Alan

Zuzana Osako šije podle staletých vzorů moravských krojů

Přidat na Seznam.cz
Zuzana Osako je česká ilustrátorka a módní návrhářka zaměřující se zejména na folklor. Část života strávila v Japonsku a naučila se zde malbu tuší.

Od malička kreslila postavy v nejrůznějších situacích a od začátku pro ni hrálo velkou roli oblečení jejích kreslených hrdinů. Už během základní školy začala pracovat jako fotomodelka a po jejím ukončení se odstěhovala do Milána, aby zde studovala oděvní design. Finanční náročnost dětského snu ji však donutila vrátit se domů, studovala obor užitá malba na Střední uměleckoprůmyslové škole v Hodoníně a střední vzdělání dokončila na gymnáziu v Brně. Vysokoškolský diplom Zuzana Osako získala při studiu práva v podnikání v Praze. V současnosti studuje obor etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Jako ilustrátorka pracuji převážně s tuší. Mé osobní téma je český venkov a lidové tradice. Dlouhodobě se profesně věnuji módní a knižní ilustraci, portrétu a reklamě.

Díky modelingu v osmnácti letech pracovně vycestovala do Tokia, kde se seznámila s budoucím manželem, a ještě ve středoškolských letech se jí narodil první syn, ke kterému později přibyly další dvě děti. Během pětiletého pobytu v Japonsku studovala malbu japonskou tuší, tou se v současnosti profiluje jak v oboru módní a knižní ilustrace, při komerčních zakázkách pro luxusní zboží, kosmetické, hudební a další firmy, tak hlavně v oblasti folkloru.

Na pracovní schůzku, na víkend, se sakem k podzimním procházkám… Košilové šaty lze nosit na mnoho způsobů, proto jsou hitem letošního roku. Ty od české návrhářky Zuzany Osako mají jemnou siluetu boků, takže zbytečně nerozšiřují, výraznou pasovou linii, stojáčeku krku, kapsy pro pohodlné nošení a sámky na rukávech i na spodním lemu.

Na folklor a tradice je zaměřena největší část její práce. Zuzana Osako má za sebou autorské výstavy kreseb jihomoravských krojů, byla členkou správní rady Jihomoravské komunitní nadace a nitky sbíhající se od tradic českého venkova do proudu jejích hlavních zájmů, kterými je kresba a móda, daly vzniknout i zakázkovému krejčovství nazvanému TRADICE.

Nejnovějšími projekty Zuzany Osako jsou práce na nástupové kolekci oblečení pro olympiádu v Tokiu 2020 a vytvoření jarní kolekce pro českou značku Pietro Filipi.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZUZANA OSAKO PIETRO FILIPI TRADICE MÓDNÍ ILUSTRACE DÁMSKÉ ŠATY

Související články

Jane Fonda a JaQuel Knight vyzívají s novou sportovní značkou H&M MOVE celý svět k pohybu!

Společnost H&M si dala nový cíl, rozhýbat celý svět. Proto dnes celosvětově uvádí na trh svou novou značku H&M MOVE. Po jejím boku stojí i dvě americké hvězdy Jane Fonda a JaQuel Knight.

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek

Basic trička jsou must-have každého udržitelného šatníku

Patří mezi nepostradatelné a univerzální kousky, nejlépe v černé nebo bílé barvě a bez potisku. Hodí se k džínům, sukním nebo šortkám. Podívejte se na inspiraci, jak je nosit.

Celý článek

Svět fantazie a drzý humor spojuje Mimoně se značkou Levi’s

Chaotická skupinka malých žlutých mimoňů se v kinech právě teď pyšní svým novým filmem, který je zasazený do 70. let. Značka Levi’s se rozhodla tuto premiéru oslavit po mimoňovsku.

Celý článek

Columbia přináší pohodovou kolekci oblečení na cesty a dobrodružný život ve vanu nebo kempu

Akční léto plné cest, dobrodružství a objevování krás pobytu v přírodě s přáteli či rodinou je rok od roku populárnější. Značka Columbia proto přináší ucelenou kolekci Camplife, díky které si užijete každý moment navzdory náladám počasí.  

Celý článek

Nejvíce trendy šaty léta 2022: Jednoznačně ty bílé

Jednoduchý a přitom elegantní kousek v mnoha provedeních rozzáří vaše léto, aniž by bylo zapotřebí široké palety barev. Bílé šaty jsou hitem aktuálního léta. Společně s GLAMI jsme vybrali pár kousků, které musíte mít ve své skříni.

Celý článek
Móda na dovolenou

PORADÍME VÁM, JAK SI SBALIT NA DOVOLENOU A ZŮSTAT TRENDY

Připravili jsme pro vás pár rad a tipů pro pohodlnější cestování beze strachu z nedostatku trendy outfitů na vaši dovolenou. S tipy nám pomohla Mária Padová, módní expertka za Factcool.cz.  Poradíme vám, jak na to, aby se balení stalo bezstarostným. 

Celý článek

Jak se obléknout na brunch? Inspirujte se u známých osobností ve Varech

Existuje spousta společenských akcí s jasně daným dress code. Pokud jde o to, co si vzít na brunch, pravidla jsou méně přísná, avšak pokud ještě váháte, podívejte se, jak probíhal brunch v Karlových Varech.

Celý článek