dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Zuzana Osako šije podle staletých vzorů moravských krojů

Přidat na Seznam.cz
Zuzana Osako je česká ilustrátorka a módní návrhářka zaměřující se zejména na folklor. Část života strávila v Japonsku a naučila se zde malbu tuší.

Od malička kreslila postavy v nejrůznějších situacích a od začátku pro ni hrálo velkou roli oblečení jejích kreslených hrdinů. Už během základní školy začala pracovat jako fotomodelka a po jejím ukončení se odstěhovala do Milána, aby zde studovala oděvní design. Finanční náročnost dětského snu ji však donutila vrátit se domů, studovala obor užitá malba na Střední uměleckoprůmyslové škole v Hodoníně a střední vzdělání dokončila na gymnáziu v Brně. Vysokoškolský diplom Zuzana Osako získala při studiu práva v podnikání v Praze. V současnosti studuje obor etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Jako ilustrátorka pracuji převážně s tuší. Mé osobní téma je český venkov a lidové tradice. Dlouhodobě se profesně věnuji módní a knižní ilustraci, portrétu a reklamě.

Díky modelingu v osmnácti letech pracovně vycestovala do Tokia, kde se seznámila s budoucím manželem, a ještě ve středoškolských letech se jí narodil první syn, ke kterému později přibyly další dvě děti. Během pětiletého pobytu v Japonsku studovala malbu japonskou tuší, tou se v současnosti profiluje jak v oboru módní a knižní ilustrace, při komerčních zakázkách pro luxusní zboží, kosmetické, hudební a další firmy, tak hlavně v oblasti folkloru.

Na pracovní schůzku, na víkend, se sakem k podzimním procházkám… Košilové šaty lze nosit na mnoho způsobů, proto jsou hitem letošního roku. Ty od české návrhářky Zuzany Osako mají jemnou siluetu boků, takže zbytečně nerozšiřují, výraznou pasovou linii, stojáčeku krku, kapsy pro pohodlné nošení a sámky na rukávech i na spodním lemu.

Na folklor a tradice je zaměřena největší část její práce. Zuzana Osako má za sebou autorské výstavy kreseb jihomoravských krojů, byla členkou správní rady Jihomoravské komunitní nadace a nitky sbíhající se od tradic českého venkova do proudu jejích hlavních zájmů, kterými je kresba a móda, daly vzniknout i zakázkovému krejčovství nazvanému TRADICE.

Nejnovějšími projekty Zuzany Osako jsou práce na nástupové kolekci oblečení pro olympiádu v Tokiu 2020 a vytvoření jarní kolekce pro českou značku Pietro Filipi.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZUZANA OSAKO PIETRO FILIPI TRADICE MÓDNÍ ILUSTRACE DÁMSKÉ ŠATY

Související články

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek

H&M ve spolupráci s básnířkou Yrsou Daley-Ward vytvořilo pohodlnou kolekci věnovanou lásce k sobě

Limitovaná kolekce pohodlného oblečení na doma vytvořená ve spolupráci se spisovatelkou a vypravěčkou Yrsou Daley-Ward přináší pohodlnost, ženskost a sebevědomí.

Celý článek

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek

Jak v zimě nosit a kombinovat sukně

Žádnou milovnici sukní nemůže zastavit mrazivé počasí. Naopak - dlouhá sukně byla jedním z hlavních prvků, které byly k vidění na módních přehlídkách pro letošní sezónu. A jak je nosit i v těchto mrazivých dnech? 

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek