dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Zuzana Osako šije podle staletých vzorů moravských krojů

Přidat na Seznam.cz
Zuzana Osako je česká ilustrátorka a módní návrhářka zaměřující se zejména na folklor. Část života strávila v Japonsku a naučila se zde malbu tuší.

Od malička kreslila postavy v nejrůznějších situacích a od začátku pro ni hrálo velkou roli oblečení jejích kreslených hrdinů. Už během základní školy začala pracovat jako fotomodelka a po jejím ukončení se odstěhovala do Milána, aby zde studovala oděvní design. Finanční náročnost dětského snu ji však donutila vrátit se domů, studovala obor užitá malba na Střední uměleckoprůmyslové škole v Hodoníně a střední vzdělání dokončila na gymnáziu v Brně. Vysokoškolský diplom Zuzana Osako získala při studiu práva v podnikání v Praze. V současnosti studuje obor etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Jako ilustrátorka pracuji převážně s tuší. Mé osobní téma je český venkov a lidové tradice. Dlouhodobě se profesně věnuji módní a knižní ilustraci, portrétu a reklamě.

Díky modelingu v osmnácti letech pracovně vycestovala do Tokia, kde se seznámila s budoucím manželem, a ještě ve středoškolských letech se jí narodil první syn, ke kterému později přibyly další dvě děti. Během pětiletého pobytu v Japonsku studovala malbu japonskou tuší, tou se v současnosti profiluje jak v oboru módní a knižní ilustrace, při komerčních zakázkách pro luxusní zboží, kosmetické, hudební a další firmy, tak hlavně v oblasti folkloru.

Na pracovní schůzku, na víkend, se sakem k podzimním procházkám… Košilové šaty lze nosit na mnoho způsobů, proto jsou hitem letošního roku. Ty od české návrhářky Zuzany Osako mají jemnou siluetu boků, takže zbytečně nerozšiřují, výraznou pasovou linii, stojáčeku krku, kapsy pro pohodlné nošení a sámky na rukávech i na spodním lemu.

Na folklor a tradice je zaměřena největší část její práce. Zuzana Osako má za sebou autorské výstavy kreseb jihomoravských krojů, byla členkou správní rady Jihomoravské komunitní nadace a nitky sbíhající se od tradic českého venkova do proudu jejích hlavních zájmů, kterými je kresba a móda, daly vzniknout i zakázkovému krejčovství nazvanému TRADICE.

Nejnovějšími projekty Zuzany Osako jsou práce na nástupové kolekci oblečení pro olympiádu v Tokiu 2020 a vytvoření jarní kolekce pro českou značku Pietro Filipi.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZUZANA OSAKO PIETRO FILIPI TRADICE MÓDNÍ ILUSTRACE DÁMSKÉ ŠATY

Související články

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Módní inspirace: Se zimní parkou do města i do přírody

Parka nás provází po spoustu let, ne jinak je tomu i letos. Mluvíme o těch zimních, které jsou nejenom perfektním módním kouskem, ale také nás dokážou krásně zahřát. Vybrali jsme pro vás tři takové, které se jednoduše kombinují a vypadají skvěle.

Celý článek

Hana Noble: Udržte si svůj styl, ať vám říká, kdo chce, co chce. Móda je radost a zábava.

Šaty Lazy Eye s radostí nosí Vica Kerekes, Jitka Čvančarová, Klára Issová i Ester Geislerová. Autorka kolekcí Hana Noble ráda spojuje eleganci i vagus styl. To se jí daří na jedničku. Poznejte blíže módu s retro nádechem pro nezávislé a svobodné ženy.

Celý článek

Stylingové tipy: Jak jednoduše kombinovat černé punčocháče?

Rána bývají chladná, noci dlouhé a během dne se také moc nezahřejeme. Správný čas pořídit si nové punčocháče. Černé punčocháče! Ty se aktuálně stávají velkým spojencem před nepříznivým počasím a jsou tak téměř nutností v kombinaci se sukní, šortkami či šaty. 

Celý článek

Módní i designové doplňky jako přímočaré must have listopadu

I když máte pocit, že listopad přináší jenom omezený pohyb, minimálně do práce, ale také na procházky do přírody unosíte stylové podzimní klobouky i vysoce funkční boty. Využijte listopad ve svůj prospěch a zpestřete si nejenom šatník, ale také domácí design.

Celý článek

STAY NEGATIVE v tričku z limitované kolekce značky Bohempia

Nadhled a humor jsou tím, co bychom si v těchto dnech rozhodně měli udržovat. Stejně přemýšlí i česká značka Bohempia, která přináší limitovanou kolekci triček, která říkají, že „zůstat negativní“ je novým „zůstat pozitivní“.

Celý článek

Nejlepší móda hipsterů

Každý jedinec má rád různé jídlo, má jiný vkus na hudbu a také odlišný styl oblékání. Pokud neznáte módu hipsterů, tak zaostřete na dnešní článek. Nejde už o žádný alternativní styl, jde spíše o volbu života a šetrné zacházení k přírodě.

Celý článek

Nejfotogeničtější módní trendy

Instagramové trendy dokážou být velkou vášní, a tak se nám ženám občas stává, že si koupíme nějaký kousek jen proto, že bude vypadat skvěle na fotkách. 

Celý článek