Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

foto: Getty images

Adidas ukončil svůj obchodní vztah s Kanyem Westem – nyní známým jako Ye – poté, co učinil sérii veřejných prohlášení o nadřazenosti bílé rasy a antisemitismu. Značka Adidas začala s umělcem spolupracovat v roce 2013 a od té doby se snažili společně vybudovat velmi úspěšné řady tenisek, které v mnoha ohledech definovaly desetiletí v kultuře tenisek Adidas x Yeezy.

V prohlášení zveřejněném v úterý, kdy uplynulo několik týdnů od problematických komentářů umělce, společnost uvedla, že ukončuje podnikání ve spolupráci značek Adidas x Yeezy. Partnerství údajně přineslo společnosti Adidas miliardy a představovalo podstatnou část jejího podnikání, což je důvod spekulací, proč společnosti trvalo tak dlouho, než podnikla dané kroky až teď, nebo proč neučinila jakékoliv prohlášení k této záležitosti už dříve.

„Adidas netoleruje antisemitismus a jakýkoli jiný druh nenávistných projevů. Yeovy nedávné komentáře a činy byly nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné a porušují firemní hodnoty diverzity a začlenění, vzájemného respektu a spravedlnosti," uvedla společnost prostřednictvím oficiálního prohlášení.

Konec partnerství zahrnuje zastavení výroby produktů značky Yeezy a ukončení všech plateb Ye a jeho společnosti. Značka Adidas sdělí více informací o tomto rozhodnutí až během zveřejnění výsledků za 3. čtvrtletí, a to 9. listopadu. Tímto krokem se Adidas připojuje k rostoucímu seznamu lidí, organizací a společností, které přerušují vztahy s Ye kvůli jeho nejnovějším vyjádřením. Od umělce se již distancovaly i velké módní domy jako Balenciaga, Gap či časopis Vogue, jak uvedl magazín Fashionista.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram