Barvou roku 2021 jsou dva odstíny vyjadřující kombinaci štěstí, odvahy a naděje

Barvou roku 2021 jsou dva odstíny vyjadřující kombinaci štěstí, odvahy a naděje

Není to poprvé, kdy odborníci z Pantone Color Institute zvolili dva odstíny pro jeden rok, není to však úplně tradiční. Rok 2021 budou symbolizovat barvy praktické a pevné, stejně jako hřejivé a optimistické. Věříme, že nám přinesou sílu a pozitivní zprávy.

Šedá (PANTONE 17-5104 Ultimate Gray) a zářivě žlutá (PANTONE 13-0647 Illuminating) jsou dvě nezávislé barvy, které možná na první pohled nemají nic společného, v důsledku se však doplňují a navzájem podporují. Barva roku 2021 symbolizuje pocit ohleduplnosti s příslibem něčeho slunného a přátelského.

Kombinace žluté a šedé je poselstvím štěstí, odvahy a naděje, což je pro lidského ducha teď opravdu zásadní. Nemalou roli v tom, jak se cítíme hraje i naše oblečení. Obklopení do povzbuzujících odstínů, se vždy budeme cítit lépe. I proto společnost PANTONE zvolila jednou z barev zářivě žlutou, která je veselá, hřejivá a plná vitality. Šedá je vedle ní symbolem pevných základů, barvou oblázků na pláží a přírodních prvků, jejichž letitý vzhled podporuje schopnost obstát v těžké zkoušce. Šedá odráží vytrvalost a odolnost.

Šedá a žlutá jsou spojením respektu, moudrosti, inovace a inteligence, stejně jako regenerace a nových způsobů myšlení.

žlutý blejzr 749 Kč / bonprix.cz

 

papuče s kožíškem Bear 199 Kč / casnaboty.cz

 

kabát 1 799 Kč / reserved.com

 

šaty bavlněné 3 200 Kč / mayda.cz

 

klobouk kapitánka 1 500 Kč / tonak.cz

 

šedá sukně Tom Tailor 839 Kč / aboutyou.cz

 

žluté tenisky VANS 1 555 Kč / aboutyou.cz

 

kalhoty se sklady v pase 17 200 Kč / POP by Zuzana Kubíčková

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram