Bývalé sídlo Jackie Kennedy v Georgetownu je na prodej za 26,5 milionu dolarů

Bývalé sídlo Jackie Kennedy v Georgetownu je na prodej za 26,5 milionu dolarů

Bývalá první dáma se těsně po atentátu na svého manžela Johna F. Kennedy přestěhovala do luxusního domu v Georgetownu. Ten může být i s kouskem americké historie nyní váš, a to za skvělých 26,5 milionu dolarů.  

Sídlo, které silně odráží tzv. federální styl a kde první dáma Jackie Kennedy hledala útočiště po atentátu na svého manžela, prezidenta Johna F. Kennedyho, je nyní na prodej, jak jako první uvedl Wall Street Journal. Dům, který se nachází ve čtvrti Georgetown hlavního města Washiongtonu, D.C., je součástí komplexu tří budov, které byly podle Wall street Journal spojeny do jedné masivní rezidence o rozloze 16 300 čtverečních stop a má být jedním z nejdražších domů vůbec.

Přestože byl dům z roku 1794 se 13 ložnicemi zrekonstruován, může se pochlubit původními dobovými detaily, jako jsou krby a stropy se zlatými listy. I velké formální pokoje tohoto domu zůstávají z velké části nedotčené. Jackie Kennedy se do domu na 3017 North Street NW nastěhovala se svými dvěma dětmi, Caroline a Johnem, koncem ledna 1964, pouhé dva měsíce po atentátu na jejího manžela v naději, že se stane útočištěm pro její mladou truchlící rodinu.

Jackie a legenda interiérového designu Billy Baldwin vyzdobili dětské pokoje do růžové a modré – stejně jako tomu bylo v Bílém domě. Brzy se však ukázalo, že tento domov nenabízí klid a prostor pro truchlení, po kterém rodina po Johnu F. Kennedy toužila, ale právě naopak. Podle bulváru se kolem domu tísnily turistické autobusy a spoustu jedinců, kteří lezli na stromy, narušovali klid a soukromí rodiny a dokonce ukradli číslo domu. Jackie Kennedy se bála zejména o své děti, proto se téhož roku o něco později odstěhovali do New Yorku jen pár bloků od její sestry Lee Radziwill, kde už se usadili natrvalo.

Dům, ve kterém strávili tak málo času, prošel v průběhu let mnoha majiteli, včetně bývalé miss Ameriky Yolande Betbeze Fox. David W. Hudgens, který vlastnil úspěšnou stavební společnost, koupil dvě sousední nemovitosti a začal je v roce 1997 spojovat. Přidal k nim i bývalou rezidenci Kennedy poté, co ji v roce 2017 koupil od modelky Fox, jak poznamenal magazín Wall Street Journal. Nyní je tato velká rezidence ke koupi za 26,5 milionu dolarů, v přepočtu něco málo přes půl miliardy korun.

foto: Bettmann // Getty Images

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram