Carrie Bradshaw módní ikonou žen i po 20 letech

Carrie Bradshaw módní ikonou žen i po 20 letech

Uplynulo již 20 let od doby, kdy se Carrie Bradshaw poprvé objevila na televizních obrazovkách coby hrdinka seriálu Sex ve městě. I po dvaceti letech je však módní ikonou mnoha žen a dívek. 

Postava Carrie Bradshaw, ztvárněna herečkou Sarah Jessicou Parker v legendárním seriálu Sex ve městě, je ikonou mnoha žen již 20 let. I když se za ten čas módní trendy postupně měnily bleskovou rychlostí, udržela si tato postava mladé newyorské spisovatelky místo ve světě módy již poměrně dlouhou dobu, a pravděpodobně si ho ještě nějakou dobu udrží. Ať už zrovna dobíhá taxi nebo se prochází ulicemi Marrakeche v tričku Dior a tylové sukni, její nevšední outfity inspirují styl mnoha z nás již od roku 1998.

Kamarádství 

Jedním z hlavních důvodů, proč je Carrie Bradshaw tak významnou osobností, je fakt, že Sex ve městě byl první seriál, který se nesoustředil na romantický pár či hlavního hrdinu a osobu, do které se zamiluje. Namísto toho se celý příběh soustředí na kamarádství čtyř žen, které jako každá z nás procházejí životem a vypořádávají se s ním každá po svém. Na druhé straně ale také poměrně odvážně odráží to, kolik času opravdu žena stráví sama se svými kamarádkami řešením opačného pohlaví, vztahů a samozřejmě i módy. Právě upřímnost a drzost rozhovorů těchto kamarádek udržela u obrazovek miliony dívek a žen.

Carrie Bradshaw

Filozofie Carrie Bradshaw

Dobrodružství Carrie jsou zpracované jako příběh, který Carrie vypráví svým specifickým úhlem pohledu a  osobitým hlasem. Po večerech s kamarádkami, snídaněmi s kocovinou, horách Cosmopolitanů, úletů na jednu noc, sociálních trapasů, nepovedených rande, každý dopis postupně odkrýval pomalu hlubší, často i existencionální otázky. Dívky u obrazovek tuto zprávu naprosto jasně pochopily. Nejen, že se mohou oblékat, flirtovat, líčit, překonávat hranice, odolávat pokušením, riskovat, selhávat, zkoušet to znovu - mohou také přemýšlet nad tím, na čem bude v životě skutečně záležet. Dokážete si vybavit silnější seriálovou roli, než je Carrie? Ať chceme nebo ne, stala se jednoduše filozofem pop kultury.

Kudrnaté vlasy

Nedá se říct, že by Carrie Bradshaw úplně mohla za kudrnatou éru, ale její blonďaté, vlnité vlasy rozhodně přiměly nejednu dívku či ženu, aby alespoň na den, týden či měsíc nechaly své žehličky na vlasy zavřené v šuplících, dovolily si vyrazit ven s přirozeně kudrnatými vlasy a připadaly si dobře.

Carrie Bradshaw

Kombinování vzorů

I když se tento trend může někomu zdát jako pěst na oko, jedná se o jednu z nejčastějších kombinací, které můžete v seriálu na Carrie vidět. Ať už jde o kombinování nekombinovatelných barev nebo intenzivních vzorů, Carrie se do toho vrhla o sto šest a kromě kritiky se tento risk setkal i s velkou vlnou slávy. Trend kombinování vzorů a barev nám tak vydržel až do roku 2018. Stačí se podívat na mola módních návrhářů. Kdo dnes nekombinuje?

Carrie BradshawCarrie Bradshaw

Crop topy

Když si pustíte celý seriál znovu a budete hledat při jakých příležitostech vsadila postava Carrie Bradshaw na crop topy, tak se možná ani nedopočítáte. Noc venku? Ano! Nakupování svatebních šatů? Ano! Party u Hamptonů? Ano! Předávání dárku kamarádce? Ano! To je jen hrstka ze všech možných příležitostí. A co o 20 let později? Crop topy nosíme snad častěji než Carrie a za jejich slávu jí můžeme být vděčné.

Carrie Bradshaw

Tylové sukně

Hned od prvního dílu Sexu ve městě, kde se tylová sukně Carrie setká se smutnou realitou deštivého New Yorku, přišla první vlna dívek, které si tento outfit zamilovaly a tylové sukně se začaly prodávat ve velkém. Dokonce se v ní vrátila v jednom z finálových dílů série a nechyběla ani ve filmové verzi. Když budete pořádně prohlížet červené koberce, i dnes ještě zahlédnete celebrity, které na fenomén tylových sukní Carrie Bradshaw nezanevřely jako například Janet Jackson při 2018 Billboard Music Awards.

Carrie Bradshaw sukně

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram