Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Minimalismus naleznete v různých oborech, od designu až po malířství, tento styl si našel své oblíbence napříč generacemi. Nebraňte se mu, určitě si v něm najdete zalíbení.

Co vše si v tomto směru můžete pořídit do vašeho bytu? 

Obývací pokoj

Černobílé obrazy, které jsou dokonalou třešničkou k doladění posledních detailů. V obývacím pokoji můžete mít například jen bíle nalakovaný stolek pod televizi a dvě menší černé sedací soupravy. Velmi moderní jsou také obkladové pásky imitující kámen za televizi. Podlahu nechte bez koberců a na okna pověste jen lehké záclony nebo nechejte jen žaluzie. Jaké použít barvy na zeď? Klidně vymalujte ,,jen,, na bílou nebo lehce krémovou či velmi světle šedou.

Ložnice

Přesuneme-li se do dalšího pokoje, i zde bude velmi pěkně vypadat kombinace černé a bílé. Nyní se tedy pojďme podívat na moderní interiér ložnice. Ano, můžete si říct, že do ložnice se jdete jen vyspat, ale spánek u většiny lidí tvoří i více než třetinu celého dne, proto je dobré, zamyslet se nad tím, kde a jak spíte. Nejenom kvalitní postel je důležitou součástí celkového konceptu pro zdravý spánek. Jestliže máte na zdi něco, co vás ruší nebo máte v ložnici zrcadlo, které ve vás vyvolává strach, nebudete se cítit komfortně a spánek nebude kvalitní. Vhodnou dekorací jsou obrazy na plátně, které mají uklidňující motiv, jako je les, moře, různá zátiší, zahrady, venkovské domy či zvířata.

Menší tip od nás – v ložnici mějte jen postel a skříň na oblečení, nejen, že bude ložnice působit vzdušněji, nebude v ní ani větší místo pro prach, který ulpívá úplně všude a z prázdné podlahy se přece jen lépe odstraňuje.

Koupelna

Dáváte přednost vaně nebo jen sprše? Máme pro vás dobrou zprávu, v současné době je úplně jedno, čemu dáte přednost, naopak, pokud máte dostatek místa, můžete si do koupelny pořídit oba prvky nebo různé kombinace vany a sprchového koutu. I koupelnu můžete zabalit do černobílé kombinace. Vynikajícím doplňkem bude jedna kontrastní barva, která jí dodá šmrnc. Velmi oblíbená je kombinace s červenou, tyrkysovou, zelenou, ale také s oranžovou nebo růžovou.

Předsíň

Neméně důležitou místností ve vašem domově je předsíň. Jedná se o vstupní bránu do vašeho království, a tak je zapotřebí věnovat této místnosti zvláštní péči. Tmavé podlahy, bílá stěna a designové kousky, které k sobě ladí. Botník, věšák a dekorace, nic víc nepotřebujete.

Náš tip – do předsíně pověste rodinný obraz, který bude dominovat celému prostoru.

Kuchyň

Místnost plná barev, vůní a chutí. Místnost kde se schází celá rodina a právem se řadí k srdci domu. Nemusíte tedy volit jen striktně černobílou kombinaci, využijte této kombinace a mějte několik es v rukávu. Bílá lesklá dvířka, tmavá mramorová deska a nerezové spotřebiče. Potřebujete kuchyň opticky zvětšit? Mějte všude více bílé barvy, ano víme, je těžší na úklid a údržbu, ale efekt bude dokonalý.

Dětský pokoj zde rozepisovat nebudeme, protože je jasné, že černá barva se většině rodičů nelíbí a není se čemu divit. Od určitého věku není, ani námi preferovaná černobílá barva, v dětském pokoji tabu. Nechte své dítě, aby si samo rozhodlo, jaké barvy bude preferovat. Nechte design interiéru jeho pokoje na něm, uvidíte, že vás jeho fantazie překvapí.

Dejte černobílé kombinaci šanci, pokud si nejste jistí, preferujte vždy bílou před černou a doplňte další kontrastní barvou. Minimalistický styl vás bude bavit, nejen tím, že je snadný na údržbu.
 

Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram