Další ohromující módní show na MBPFW představila slovenská návrhářka Vanda Janda

Další ohromující módní show na MBPFW představila slovenská návrhářka Vanda Janda

Kdo by se netěšil na přehlídku této talentované slovenské návrhářky, jakoby ani nebyl. Vanda Janda opět sahá do hloubky své tvorby, vrací se na své módní začátky a každému jednomu modelu věnuje nespočet hodin času. A výsledek? Opět ohromující.

Návrhářka v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week oslavila nejenom svoji devátou módní show, ale také své 26. narozeniny. V kolekci se tak lehce nostalgicky vrací k vnímání módy ve své vlastní perspektivě, a to až do bodu, kdy ji móda ještě v dětském věku oslovila. Vanda Janda vyzdvihuje jako hodnotu věcí čas, který strávila na výrobě celé kolekce, na složitosti řemeslného a ručního zpracování každého oděvu od jeho začátku, přes zdobení až po momenty samotného dokončení. Návrhářka si váží i okamžiku, kdy různé módní konverzace, které v průběhu roku vedla, obohatily její obzory při pomalém tvoření kolekce, díky čemuž do jednotlivých modelů vložila speciální hodnotu.

Každý model prošel od střihu, přes výrobu, barvení, stříhání až po ruční výšivky rukama autorky, která jim věnovala tisíce hodin zpracování. A výsledek je prakticky dokonalý. Široké sukně, šaty plné ženské jemnosti, elegantní i sexy kousky provází celou kolekci s názvem SoMe. Růžovou, šedou a černou, jako tři hlavní barevné pilíře, doplňují jemné doplňky, dlouhé rukavice, boty na vysoké platformě, kozačky pod kolena, sluneční brýle, vyšívané květiny i ozdobná peříčka. Anonymitu jednotlivým modelkám a neutralitu pro modely samotné zajistila návrhářka pomocí jednotných růžových paruk pro všechny modelky.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram