Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

foto: Daniele Venturelli / WireImage

Kdo návrháře nahradí zatím není jasné, dokonce ani sám Paul Andrew zatím neoznámil, kam se bude ubírat dál. O jeho odchodu informoval veřejnost magazín Business of Fashion s tím, že návrhář dokončí kolekci Pre-Spring 2022 ve Florencii a během května značku opustí.

Andrew byl v roce 2016 přijat coby kreativní ředitel dámské obuvi oblíbené italské značky a o rok později byl povýšen na kreativního ředitele celé dámské linie. V roce 2019 pak získal post kreativního ředitele všech kolekcí Salvatore Ferragamo.

Před tím, než nastoupil do módního domu Salvatore Ferragamo pracoval Andrew pro jiné velké módní značky jako Calvin Klein, Alexander McQueen či Donna Karan. Také pod vlastní značkou navrhoval obuv, za níž získal v roce 2014 cenu CFDA / Vogue Fashion Fund.

Návrhářův odchod přichází v době, kdy se rodinná módní značka snaží změnit své vedení v naději, že ztráty na trhu promění ve svůj prospěch. Změny tak vznikají především na postech představenstva, kdy Leonardo Ferragamo nahradí původního předsedu značky, svého bratra Ferruccia. Do vedení značky se také nově přidají tři nezávislí členové představenstva.

Giacomo Ferragamo, který před pěti lety najal Paula Andrewa, se po loňském odstoupení vrací zpět do společnosti a bude dohlížet na jednotlivé produkty značky. Naopak Giovanna, dcera zakladatele Salvatora, má podle všech informací svou roli ve společnosti opustit.

Zvěsti o odchodu hlavního návrháře a možném prodeji společnosti se šíří už několik měsíců. Magazín WWD již v lednu spekuloval, že jmenované představenstvo naznačuje, že u značky může dojít k drastické změně.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram