Dětská móda bez hranic aneb teplákovkám odzvonilo

Dětská móda bez hranic aneb teplákovkám odzvonilo

Z teplákových souprav do trendy módních stylů

Vzpomínáte na své dětství? Jako děti jsme trávili nejvíce času v teplákovích soupravách a podomácku šitých modelech, které se předávali z generace na generaci. Dnes však takovéto ležérní a obyčejné oblečení vídáme na dětech velmi málo.
Často si všímám dětí na pískovišti v džínách, košilích a jiných pěkných šatech. Maminky pak dávají velký pozor, aby se neumazaly. Ale proč?
V dnešní době je mnoho rodičů ovládáno módními trendy. Postupně své děti vysvlékly z teplákových souprav a oblékly do trendy dětských modelů. Někteří své děti oblékají jako sami sebe. Jindy se zas snaží se svých ratolestí udělat malé dospělé. Ovšem líčení na tříleté holčičce, barvené vlasy a mini dospělácké oblečení, je podle mého názoru stále nevhodné. Co si o tom myslíte Vy?

Ano některé módní stylingy, jako například rockové dítě, punk baby, princezničky a malí „skejťáci“, mohou být roztomilé. Můžete jej stylizovat také do jedné módní značky, prostě jak vás napadne. Ale nevěřím, že je to pro dítě to pravé, měli bychom myslet na pohodlí našeho dítěte a jeho zdraví, zde myslím především zvolenou obuv. „Skejtové“ boty a boty na podpatku nejsou pro nejmenší to pravé.
Dbejte u oblékání svého dítěte na praktičnost a také na to, abyste v něm nevypěstovali potřebu mít stále na sobě tu nejnovější kolekci své oblíbené značky, či nejdražší kusy, což kolikrát vede ke ztrátě hodnot.

Za takovou multifunkční dětskou módu s částečně charitativním záměrem považuji dovážené oblečení z Nepálu. Řekla bych,
že toto oblékání není pro širokou veřejnost
příliš známé. Jedná se o ručně šité turecké kalhoty, ponča, svetry, bundičky, šaty, trička
a mnoho dalších nápaditých kousků vyrobených z přírodních materiálů. Předním prodejcem této módy u nás je SanuBabu.

Nyní už záleží jen na vás, jaký styl svému dítěti vyberete, dokud se nebude rozhodovat samo, vždyť dětská móda dnes nemá hranice.

 

Zdroj obrázků:  forstyle.cz, extra.cz, sanubabu.cz

Autor: Lenka Vlasáková

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram