Glamour drama a extravagance s prvky  ROCK´N´ROLLU v kolekci H&M studio SS23

Glamour drama a extravagance s prvky ROCK´N´ROLLU v kolekci H&M studio SS23

Nová exkluzivní kolekce jarních trendů H&M Studio přináší klasické siluety a designové prvky v zářivých barvách plných energie.

Designéři se při tvorbě jednotlivých kousků inspirovali bohyněmi hollywoodského Zlatého věku a moderními megahvězdami. Tyto ikony chtějí zůstat své a stylové při každé příležitosti. Kolekce je originální směsí street stylu, který kombinuje nositelnost a výrazný glamour. Kolekce bude k dostání od 2. března 2023 pouze online na hm.com.

„Tato kolekce nabízí módní kousky, které jsou nositelné a zároveň originální a stylové. Najdete zde objemné elegantní šaty vhodné na červený koberec, ale také nadčasovou koženou bundu, kterou lze nosit na mnoho způsobů a po mnoho let. Navíc, tyto kousky se dají skvěle kombinovat a vytvářet zajímavé stylové outfity,“ popisuje kolekci Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M.   

zdroj: H&M STUDIO

 

MUST HAVE KOUSKY 

Na první pohled zaujmou hlavně extravagantní večerní šaty. Zajímavými kousky jsou také béžový oversize trench a chlapecká kožená motorkářská bunda. Najdete zde i originálně střižené úzké denimové šaty a oversize mikiny, velmi pohodlné, ale zároveň elegantní. V kolekci nechybí ani zajímavé doplňky, jako jsou dámské kožené koníčkové boty, výrazné slunečné brýle a robustné náušnice. Milovnice módy určitě nadchne originální krajkové spodní prádlo zdobené kamínky či plavky s potiskem rtů. 

Zdroj:  H&M STUDIO

 

“Náš tým návrhářů se skrze tuto kolekci pokusil odstranit hranice mezi skutečnou osobou a její známou tváří v našem světě posedlém celebritami. Co nosí a v čem se cítí dobře známé osobnosti a influenceři ve svém každodenním životě. Naším záměrem bylo vytvořit stylovou a energickou kolekci, která nabídne kousky, které se svým kombinováním hodí jak na denní nošení, tak i na důležitou událost či večírek,“ říká Ella Soccorsi, Concept designer H&M. 

MATERIÁLY

Jarní kolekce STUDIO přináší výrazné energické barvy. Paleta se pohybuje od fuchsiové, přes jasně modré odstíny až po nenápadné neutrální odstíny černé, bílé a béžové. Každý kousek kolekce je vyrobený z udržitelnějších materiálů, jako jsou organická bavlna, recyklovaný polyester, nebo Naia™ Renew - vlákno vyrobené ze 60 % dřevní buničiny z udržitelných zdrojů a ze 40 % z recyklovaných odpadních materiálů. Najdete zde také kůži bez obsahu chromu, která klade důraz na dlouhodobé nošení. Na šperky a ozdoby bot se použila recyklovaná mosaz, recyklovaná pryž a recyklovaný polyester.  

zdroj: H&M STUDIO

 

UDRŽITELNÉ KNOFLÍKY

Oversized vesta a maxi sukně s vysokým pasem, vyrobené ze směsi organické a post-spotřební bavlny, jsou zdobeny stovkami ručně vyráběných knoflíků. Knoflíky jsou částečně vyrobeny z recyklovaného plastu pocházejícího ze sběru odpadu v Bengalúru a z ulic v Indii. Tento sběr je součástí partnerství mezi H&M Group a sociálního programu Hasiru Dala Innovations, kterého cílem je poskytnout místním sběračům odpadu stabilní příjem a lepší možnosti obživy a zároveň uznat jejich práci jako nedílnou součást cirkulárního hodnotového řetězce.

KOUSKY STUDIO K ZAPŮJČENÍ

Několik kusů z kolekce bude k dispozici k vypůjčení ve vybraných prodejnách ve Stockholmu, Berlíně, Amsterdamu a (od listopadu 2022) v Londýně, a to i v jiných barevných provedeních. H&M spustilo svou půjčovnu oblečení v roce 2019 ve svém flagshipu ve Stockholmu a nabízí zde výběr kousků z exkluzivních kolekcí, jako jsou H&M Studio či H&M Conscious Exclusive. 

Více o konceptu H&M STUDIO 

H&M Studio je kolekce aktuálních módních trendů. Každá kolekce se inspiruje módou z ulic Metropol a snaží se nabízet stylové a originální kousky, které oživí šatník milovníků módy. Kousky ze STUDIO kolekcí jsou z kvalitních materiálů a dobře se vzájemně kombinují, a to i s těmi z předchozích sezon. Tyto limitované kolekce, které vyváří interní designérský tým ve stockholmském ateliéru značky, se uvádí dvakrát ročně, na jaře a na podzim.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram