Jaké jsou módní trendy pro nový rok 2022

Jaké jsou módní trendy pro nový rok 2022

Fashion trendy na letošní módní sezónu jsou už známé. Jaké barvy, materiály a styly budou v kurzu? A na co se můžete těšit v tomto roce? To a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

zdroj: pexels.com

Hlavní slovo má tento rok udržitelnost spolu s barvou roku. Hned za ní dominují prvky z 90. a 70. let a překvapivě se opět do kurzu vrací pruhy s menším vylepšením. Nebude zklamaná ani mladší generace a milovníci kožených věcí. Není tajemstvím, že móda čerpá z historie, a opět budou trendy především bokové sukně, výrazné barvy, kůže a různé vzory. Z minulých let se k nám opět vrátí i zvonáče a halenky v křiklavých barvách.

Udržitelnost a kvalita

Ať už chceme nebo ne, tak se pandemie na módním průmyslu podepsala. Lidé už více přemýšlejí a raději investují do kvalitních kousků. Proto je velkým tématem trendů  udržitelnost a přírodní materiály. Jedná se o přírodní textilie, organické látky nebo kousky z recyklovaných materiálů. Není na škodu si ověřit, odkud oblečení pochází a zaměřit se na fair-trade výrobky, které jsou čím dál víc oblíbenější.

zdroj: pexels.com

Pruhy v kurzu

Puntíky z minulého roku nahrazují letos pruhy. Očekává se, že jarní sezóna jich bude doslova přeplněná. Překvapením je, že přicházejí v kombinaci s třásněmi všeho druhu. Jak na vestičkách, tak páscích či kabelkách. Můžete se těšit nejen na pruhy vodorovné, ale i svislé.

zdroj: pexels.com

Barva roku

Jak už jistě víte, tak institut Pantone oznámil barvu roku Very Peri, která ovládne nejen přehlídková mola, ale i ulice. Barva se krásně kombinuje se světlými tóny, ale i hnědou, černou nebo překvapivě jasně rudou či oranžovou barvou. Více si můžete přečíst zde.

zdroj: pantone.com

Rockový styl

Jsou zpět! Oblíbené kožené bundy, které se hodí při většině příležitostí. Tento rok budou trendy bundy, kterou jsou oversized zdobené cvočky a dalšími detaily. Zde se v extravaganci a asymetrii mnoho lidí vyřádí. Pokud tohle není váš styl, můžete zvolit i klasickou hladkou koženou bundu. Kromě bund jsou letos in i kožené kabelky, náramky, rukavice a pásky.

zdroj: pexels.com

 

Y2K se vrací

Generaci Z v minulém roce zaujaly dětské obrázky, barevné topy, skládané sukně a zvířecí motivy, které budou trendy i v tomto roce. Dokonce budou oblíbené i rifle s nízkým pasem, což je zajímavá novinka. Dalším hitem budou i minisukně, známé spíše jako mikrosukně. Takové střihy představily návrháři z módních domů Missoni, Christian Dior, Lanvin, Emporio Armani či Loewe.

 

zdroj: pexels.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram