Jakub Polanka jde šedí bojovat proti šedi: představil svou pánskou kolekci pro PIETRO FILIPI

Jakub Polanka jde šedí bojovat proti šedi: představil svou pánskou kolekci pro PIETRO FILIPI

Pouze do vybraných obchodů se dostane kolekce Jakuba Polanky

Pouze do vybraných obchodů PIETRO FILIPI v Praze, v Brně, v Ostravě a do e-shopu Pietro Filipi se dostane kolekce Jakuba Polanky, kterou pro pánskou část značky návrhář vytvořil. Designérské kousky se na pulty obchodů dostanou v září a jejich počet bude limitovaný. A jak poznamenal sám návrhář, některé modely budou skutečně hodně-hodně limitované. Takže pokud chcete šeď svého šatníku osvěžit o Polankův kousek, nezaváhejte.

Pánská kolekce Jakuba Polanky pro PIETRO FILIPI má do konzervativních šatníků českých mužů vnést nejen styl, ale i charisma a kreativitu. Vytržení z módní šedi je tak trochu nadsázkou, protože celá kolekce je vyhotovená v odstínech šedé. Pro Polanku je skoupost na barvy spíše obvyklá. Dává přednost střihům před barvou. Avšak tentokrát to hlavní nejsou ani střihy. Podstata kolekce tví na materiálu, jeho kvalitě a různorodosti. Použitá šedá a její odstíny má být cestou k snadné kombinovatelnosti jednotlivých kousků. „Pět charakterů, pět hrdinů, pět stylů, pět siluet. Pět možností a jeden muž. Jedna svoboda...,“ tak definoval první pánskou kolekci ve své profesní historii Jakub Polanka a dále upřesnil: „ Elegantní James Bond, šaramantní sir Oscar Wilde, hrdý a odvážný Doktor Živago, uvolněný, ležérní Steve McQueen, silný bojovník Rocky Balboa.

Každá ztěchto osobností charakterizuje různé rysy muže jako takového, navzájem se nevylučují, ale naopak doplňují a podporují. Proto i jednotlivé kusy vmé kolekci jsou určeny ke kombinování a mixu tak, aby každý muž mohl co nejlépe vyjádřit svůj charakter, náladu i názor. Měl svobodu být sám sebou.“ Jakub Polanka se sám vcítil do charakteru všech pěti osobností a PIETRO FILIPI nafotilo první fotky kolekce na návrháři. „Udělal jsem něco, v čem se cítím dobře já.“ Vyjádřil se ke kolekci a k modelům Jakub Polanka a dodal: „Nosím elegantní i sportovní.“ A právě to je pro kolekci typické, kombinace elegantního a sportovního stylu do nové polankovské sportovní elegance. Jak PIETRO FILIPI „krotil“ Jakuba při tvorbě kolekce, nevíme. Ten se jen vyjádřil, že si počkáme na to až uvidíme, co český (a slovenský) muž ještě unese. Já si myslí, že by možná unesl i více. Což ale není žádná výtka kolekci ani Jakubovi, pouze konstatování, že nám na trhu trochu chybí pánská extravagance.

Mezi kousky v kolekci vyniká pánská pláštěnková pelerína. Připomíná prvky Polankovy dámské kolekce pro jaro a léto 2012 . Právě v ní se vyhrál návrhář s plastem jako materiálem. Bohužel sám návrhář varoval, že některé hodně-hodně limitované kousky kolekce pro PIETRO FILIPI jsou určeny spíše pro marketingové účely a propagaci a já se obávám, že právě toto bude jede z těch kousků. A to je škoda, protože právě takový „odvaz“ by si naši muži mohli užít!

 

Zdroj obrázků: PIETRO FILIPI / Jakub Polanka

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram