Jennifer Lopez byla se svými ikonickými zelenými šaty hlavní hvězdou nové kolekce Versace

Jennifer Lopez byla se svými ikonickými zelenými šaty hlavní hvězdou nové kolekce Versace

Módní kolekce domu Versace byla rozhodně jednou z nejdiskutovanějších na milánském týdnu módy. Nejen, že Donatella představila velmi zajímavou kolekci, ale rovněž přetvořila ikonické šaty z roku 2000 vyhotovené pro Jennifer Lopez

Představte si éru, kdy jste nemohli sednout za počítač a najít na Googlu libovolnou fotografii. V roce 2000 ještě Google obrázky neexistovaly - tedy do doby, než se uskutečnil 43. ročník udílení cen Grammy. Tehdy zpěvačka Jennifer Lopez oblékla zelené šaty z dílny Donatelly Versace. Tropický potisk, nebezpečně hluboký výstřih a průsvitný materiál způsobil senzaci. Fotografie Jennifer v zelených šatech si stáhlo z oficiálních stránek Grammy přes 600 tisíc lidí. A tehdy vznikly Google Images (Google obrázky), jelikož samotný Google nezvládl na svém webu takový nápor lidí. Dodnes patří k nejikoničtějším róbám, které kdy módní dům Versace vytvořil. Ke dvacetiletému výročí se Donatella rozhodla přetvořit původní návrh a zhotovit nové šaty v modernějším pojetí, které opět vynesla dnes již padesátiletá Jlo. 

„Všichni následujeme technologie. Jsou v centru našeho života. Jsem moc ráda, že jsme těmi šaty inspirovali k vytvoření Google obrázků,” prozradila Donatella Versace. 

Kolekce však obsahovala více než jen jednu zelenou róbu, ačkoliv motiv džungle se objevil několikrát. Pozdní osmdesátá a devadesátá léta se do sbírky silně promítla. Enormně vycpaná ramena a úzký pas tvořily siluetu přesýpacích hodin. Barevná paleta nekončila jen u černé, zlaté a zelené. Naopak, Donatella nabídla pestrou škálu od oranžové nebo modré až po fialovou a růžovou. 

Vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram