Kompas pro všechny, kteří podporují nejen udržitelnost. Známá blogerka Lucie van Koten představuje Bio mapu

Kompas pro všechny, kteří podporují nejen udržitelnost. Známá blogerka Lucie van Koten představuje Bio mapu

Kde nejblíže nakoupit farmářské potraviny, čistě přírodní kosmetiku nebo kam vyrazit s rodinou na zajímavou akci do přírody? Kde vaří z lokálních a sezónních potravin, nebo ve kterém sklípku si dopřát skleničku bio vína? Na podobné otázky se snaží odpovědět Bio mapa – navigace světem udržitelnosti.

Bio mapa je velice zjednodušený název mapy, která by měla být vodítkem pro lidi, kteří chtějí podpořit zodpovědné, lokální či udržitelné podnikání a za kterou stojí bioblogerka, propagátorka přírodní kosmetiky a úspěšná PR manažerka Lucie van Koten. 

Bio mapa slouží jak k nalezení nových míst v Česku i zahraničí, tak informuje o probíhajících seminářích či akcích v přírodě či na farmách, kam vyrazit s celou rodinou.

Bio mapa aktuálně přináší stovky lokalit v kategoriích zdravé výživy, bio farmy, vinařství, salony krásy, restaurace, concept story s udržitelnou módou a obchody s přírodní kosmetikou. Bio mapa, která se neustále rozšiřuje o nová místa, přináší rovněž zajímavosti z celého světa, a rozhovory s řadou osobností o nejnovějších ekologických materiálech či o výzvách a nástrahách udržitelného podnikání. Zároveň má zjednodušit orientaci ve světě přírodní kosmetiky a bio produkce.

foto se svolením Lucie Van Koten - Bio-mapa.cz

“Věděla jsem, že chci propojit veškerá místa, která mě kdy okouzlila svým přístupem k ekologii, k výrobě, řemeslu či svými aktivitami, pod jeden projekt. Tím vznikla Bio mapa,” vysvětluje Lucie van Koten. “Občas ani nevíme, že za rohem máme skvělou prodejnu s dobrotami od farmářů, stejně tak chodíme kolem obchůdků, kde nabízejí prvotřídní přírodní kosmetiku, aniž bychom je zaregistrovali.”

Bio mapa má být kompasem, který uživatele navede tím správným směrech a k těm správným lidem. “Cílem Bio mapy není přesvědčovat lidi o tom, proč žít udržitelně, ale pomoci jim objevovat místa v okolí, v Česku i zahraničí, kde si budou moci užít aktivity na čerstvém vzduchu, kam se vydat za místními trhy nebo kde si vychutnat to nejlepší z tamější gastronomie.” 

Úspěšná PR manažerka a blogerka Lucie van Koten

Lucie van Koten je propagátorkou BIO kosmetiky, pomalého životního stylu a udržitelné módy. Zároveň pracuje jako PR manažerka a stará se o mediální propagaci firem s přírodní kosmetikou, lokálními produkty i o módní tvůrce, kteří ji vyhledávají právě díky zkušenostem, které za svou kariéru nasbírala. Je spoluautorkou knihy o obličejové józe a přírodní kosmetice s názvem Krásná tvář a autorkou knihy Život podle Lucie a stejnojmenného blogu, kde sdílí nejen své zážitky z cest, ale také zkušenosti s přírodní kosmetikou. 

foto se svolením Lucie Van Koten - Bio-mapa.cz

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram