Léčivé účinky panenských olejů

Léčivé účinky panenských olejů

Olivový olej se používal k léčení již před 8 tisíci lety! Blahodárné účinky za studena lisovaných olejů na naše zdraví a krásu potvrzuje i moderní medicína.

Rostlinné oleje jsou pro náš organizmus jednoznačně příznivější než původně hojně rozšířené živočišné tuky. Ale věděli jste, že řada z panenských olejů má nejen blahodárné, ale také léčivé účinky?!

Panenské oleje mají velké využití jak v kuchyni, tak v péči o tělo. Můžeme je užívat k doplnění výživově hodnotných látek, ke zkrášlení a vyživení pleti, vlasů, řas a nehtů. Pomohou nám v boji s akné a odstranění vrásek. Některé z nich si dokonce poradí i se závažnými chorobami nebo nám pomohou shodit nadbytečná kila!

Nabídka panenských olejů je mnohem širší, než si myslíme. Kromě již běžně používaného olivového či kokosového oleje nacházíme v obchodech i netradiční oleje vyrobené nejčastěji ze semen rostlin.

Zlato faraonů
Tuto přezdívku si vysloužil olej z černého kmínu, který se používá jako přírodní antibiotikum již po tisíciletí. Využívá se při autoimunitních onemocněních, při astmatu, bronchitidě, revmatismu, alergiích, ekzémech, akné a lupénce. Zlepšuje trávení a snižuje krevní tlak. Používá se také při léčbě rakoviny a během chemoterapii.

Goji olej
Olej z kustovnice čínské má omlazující účinky, dodává nám energii, udržuje správnou hladinu cholesterolu, posiluje srdce a játra, zlepšuje krvetvorbu, zvyšuje plodnost, mírní vliv menopauzy a ranní nevolnosti v těhotenství, úzkost a stres. Funguje jako prevence rakoviny, pomáhá při chemoterapii. Můžete jej používat během vaření, ale naleznete ho také ve formě džusu. Kromě vnitřního užití si v poslední době získává velkou oblibu v boji se stárnutím pleti, vráskami a akné. Seženete ho například jako čistící sérum nebo jako součást tělových mlék.

Olej z červené řepy
Olej z červené řepy vám pomůže při léčbě jater a ledvin, při nadváze, chřipce a nachlazení. Užívá se při střevních a žaludečních obtížích, při rekonvalescenci a celkové únavě. Také funguje jako prevence rakoviny. Detoxikuje, zlepšuje krvetvorbu, snižuje cholesterol a krevní tlak.

Avelánový olej
Můžete jej využít místo opalovacího krému, neboť absorbuje široké spektrum UV záření. Obsahuje vysokou hladinu tokoferolů (vitaminu E), které působí proti stárnutí pleti. Dokáže také eliminovat pigmentové skvrny a bránit jejich dalšímu šíření.

Olej z malinových semen
I tento olej dokáže s vaší pletí zázraky. Má velmi silný protizánětlivý a antioxidační účinek. A díky bohatému obsahu vitaminu E brání stárnutí pokožky, navíc chrání vaši pleť proti UV záření.

V obchodech s bioprodukty, kosmetikou ale také v českých e-shopech nalezneme celou řadu dalších léčivých panenských olejů. Podívejte se na další z nich, které vám poskytnou první pomoc při nejrůznějších neduhách.

Chřipka a nachlazení - mátový olej, olej z červené řepy
Bolest zubů a dásní – hřebíčkový olej
Bolest svalů – svaly uvolní mátový či paprikový olej
Menstruační bolesti - pupalkový, bazalkový nebo estragonový olej
Zažívací problémy - zázvorový, fenyklový či kardamonový olej
Zácpa - olej z černého rybízu, lněný a šípkový

Při vnitřním užití se vždy doporučuje 1-3 čajové lžičky denně.

Zdroj: healthandbeauty, zdraveoleje.eu, pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram