Letní sandály pro elegantní dámy – novinky i stálé trendy

Letní sandály pro elegantní dámy – novinky i stálé trendy

Trendy odcházejí a zase přicházejí. Módní návrháři nového tisíciletí milují všechno třpytivé retro šedesátých a sedmdesátých let. A obuvnický průmysl není výjimkou. Pojďte s námi objevit letní trendy roku 2020 ve formě sandálů na podpatku.

1. Sandály gladiátorů

Tento trend byl retrem již v šedesátých letech, kdy se tyto botky staly hitem několika letních sezón. Původně se totiž inspirovali ve starověkém Římě. Ano, máte pravdu, přesně takové boty nosili v tomto významném historickém období tzv. gladiátoři, kteří bojovali o své životy v aréně římského Kolosea. Tyto barbarské doby jsou naštěstí dávno pryč, ale prvky jako gladiátorské sandály tu zůstaly. Sandály můžete do svého botníku zařadit hned v několika typech. Prvním typem jsou sandály pod kolena, kdy vázání, které je součástí konstrukce celých bot, sahá přes celé lýtko až pod kolena. Dále jsou to sandály, u kterých je vázání zaměřeno po kotník a dále kožené sandály se spojenými částmi. Posledním typem jsou přímo pletené proužky kůže.

zdroj: Pinterest

2. Sandály na platformě

Pokud se chcete nad ostatními vyjímat nejen svým stylem ale také výškou, sandálky na vysokých platformách je přesně to, co ve svém botníku potřebujete. Vysoká platforma vás zachrání i při letních dešťových přeháňkách. Velmi efektivní jsou na těchto botách například pletené pásky, blyštivé kamínky nebo velmi moderní průhledný design.

zdroj: Pinterest

3. Sandály/mokasíny

Poloviční mokasíny jsou hlavním hitem a novinkou letošního roku ze světa letní obuvi. Získají si i vás? Mohly jste je v hojném počtu vidět třeba v jarní a letní kolekci 2020 Fendi, kde sklidily velký úspěch. S vyšším i nižší podpatkem mohou tyto botky oživit váš outfit. V rukou nezkušeného se však mohou proměnit v old-schoolovou tragédii.

zdroj: Pinterest

4. Sandály/žabky

Pro některé z nás jsou žabky pouze jednorázovou záležitostí. Vezmeme si je na pláž nebo k bazénu. Co kdybychom vám ale řekli, že nosit žabky do práce v kanceláři může být také úplně v pořádku a v rámci určitých konvencí? Žabková mánie nám přinesla mnoho možností a různých zvláštních designů. Nejdůležitější tak je, abyste se ve svých žabkách cítila dobře i po dlouhém dni.

zdroj: Pinterest

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram