LOUIS VUITON PŘEDSTAVUJE NOVOU VERZI IKONICKÝCH TENISEK

LOUIS VUITON PŘEDSTAVUJE NOVOU VERZI IKONICKÝCH TENISEK

Louis Vuitton představuje novou verzi ikonických tenisek LV Trainer, které posouvají koncept udržitelnosti na zcela novou úroveň. 

Revoluce v udržitelnosti

LV Trainer jsou atraktivní kombinací kreativity, udržitelnosti a ekologického designu. Jejich ultra grafická silueta je z 90 % tvořena z recyklovaných materiálů a materiálů z bio zdrojů. Vybrat si můžete jednu ze tří barevných variant, které zdobí ikonické logo Sustainable Development. Tento originální model, jež vytvořil Virgil Abloh, je novinkou v kolekci Louis Vuitton. Je ztělesněním inovátorského ducha módního domu Louis Vuitton a začátkem nové kapitoly eko-designu. Tenisky jsou vyrobeny v manufaktuře Louis Vuitton, v italském Fiesso d’Artico. Jsou výsledkem velmi komplexního výrobního procesu. Kombinují ekologický design s jedinečným řemeslným uměním a kódy cirkulární kreativity. 


Zdroj: se svolením LV

Jsou skutečnou ikonou ve světě sportovního oblečení. Každá část boty byla detailně vyráběna a vybírána, aby plnila závazky módního domu vůči naší planetě a to bez jakéhokoliv kompromisu s ohledem na standardy kreativity a kvality módního domu Louis Vuitton. Podrážka je klíčovým komponentem s ohledem na lehkost a komfort. Je složena z unikátního 94% recyklovaného polyuretanu a nabízí maximální odolnost proti nárazům, které dokáže tlumit a zároveň poskytnout skvělou oporu pro nohu. To vše především díky využití vnitřní výstelky z recyklované bavlny a vložky z plně recyklovaného polyuretanu. Svrchní část boty tvoří recyklovaný polyester v kombinaci s plastickým materiálem na bázi kukuřice. Tkaničky jsou vyrobeny z použitého plastu, jazyk je z recyklovaného polyesteru. Poutka pracují s 91% recyklovaným polyuretanem.


Zdroj: se svolením LV

Mysleli na vše

Tenisky jsou dostupné ve velikostech 4 až 15,5 US číslování. Toto vizuální zpodobnění filozofie upcyklace značky Louis Vuitton se stalo symbolem oddanosti módního domu udržitelnému rozvoji. Tenisky s logem v bílé se zelenými akcenty budou v prodeji od srpna, varianta v rudé a černé bude k dostání od září. Logo se objevuje také na vnitřní části krabice od bot, která je kompletně vyrobena z recyklovaného a recyklovatelného kartónu. Vzhledem k důmyslnému madlu se krabice snadno promění v tašku. Díky této konstrukci dochází k 70% úspoře materiálů pro zajištění minimálního možného environmentálního dopadu s ohledem na transport a skladování. Navíc se módní dům Louis Vuitton rozhodl využít inkoust na rostlinné bázi a vnitřní část originálního balení ponechal zcela bez úprav. Součástí balení je plstěný sáček na boty, který představuje udržitelnou ochranu modelu LV Trainer – je vyrobený z materiálu Tencel z obnovitelných vláken z udržitelně pěstovaných lesů.


Zdroj: se svolením LV

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram