Louis Vuitton nejen prestižní kabely

Louis Vuitton nejen prestižní kabely

Kolekce Marca Jacobse se vyznačují originalitou, vysokou řemeslnou kvalitou a osobitým rukopisem.

Bylo to tak kolem roku 1986, byla jsem poprvé v Paříži. Na každém kroku mě čekalo překvapení. Blízko Vítězného oblouku jsem se zastavila před luxusním hotelem a pozorovala portýra, který vykládal zavazadla. Kufry LV mi vzaly dech. . Nikdy jsem to neviděla, hnědobéžová kombinace se zlatými kovovými rohy – nádhera. Firma toto zboží v té době již vyráběla více než sto let.

V roce 1989 se ale firma úplně změnila. Do funkce uměleckého ředitele nastoupil Marc Jacobs. Absolvoval v N.Y. vysokou školu umění a okamžitě přesvědčil odborníky o své výjimečnosti. Dostal příležitost u prestižních módních firem, začal spolupracovat s japonskými výtvarníky, prvním byl Takashi Murakama. Kabelky LV obohatil o kreativní prvky a pod jeho vedení m se firma začala orientovat i na konfekci.

Kolekce Marca Jacobse se vyznačují originalitou, vysokou řemeslnou kvalitou a osobitým rukopisem.
Celý podzim žije módní svět přehlídkami předních návrhářů. Mezi ty nejsledovanější určitě patřila právě přehlídka Marca Jacobse. Velkolepé pojetí celé akce šokovalo Paříž.

Přehlídka se konala 2.10.2013 na Cour Carrée du Louvre. Kolekce, převážně černá ,bohatě dekorovaná černými kameny, krajkami a černým peřím, brala divákům dech. Večerní modely byly krajkové, často průhledné, jakoby síť přes luxusní černé prádlo. Sportovní modely, opět v kombinaci s krajkou překvapily. Krajky nechyběly ani na džínsách. Potlesk si získala černá kožená bunda „křivák“, zdobená krajkou. Modely jsou určeny jen pro vyvolené, tak jako většina modelů předních návrhářů, a to nejen pro svou cenu, ale také je třeba se pohybovat v určité společnosti. Nicméně takovéto přehlídky udávají směr, kterým se bude v nové sezóně ubírat konfekce. A ta použije jen některé a zjednodušené prvky kolekcí.

Ale nebyla to jen přehlídka, byla to velkolepá světelná show, s mnoha efekty. Překvapila scéna, líčení a choreografie. Marc Jacobs ve spolupráci s Takashi Murakamou posunuli módní přehlídku do kategorie umění.

 

Zdroj Moda.cz Z. Studenovká
Foto: aqua-style.com

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram