Men's Constellation je první kolekce nové pánské módní značky Fiorina Fury Petra Foltery a Zdeňky Imreczeové

Men's Constellation je první kolekce nové pánské módní značky Fiorina Fury Petra Foltery a Zdeňky Imreczeové

Fiorina Fury je nová módní pánská značka.

Fiorina Fury je nová módní pánská značka. Její oficiální uvedení je plánovánona polovinu dubna 2013. Fiorinu Fury založili v Praze, životní partneři - renomovaná módní návrhářka Zdeňka Imreczeová a multimediální umělec Petr Foltera.

Jednou z hlavních motivací Zdeňky Imreczeové a Petra Foltery není jen působení na poli módního designu, ale také jejich profesní propojení, které si poprvé měli možnost vyzkoušet na Designbloku 2011. Byla to společná instalace digitálních obrazů, dámských modelů a módní přehlídky, kdy Zdeňka Imreczeová získala Cenu šéfredaktorů za nejlepší českou kolekci. Na základě úspěšné spoluprácea silné touhy postavit pánskou módní základnu v Čechách a na Slovensku, vzniká název značky Fiorina Fury (Fiorina Zuřivost).

Tento název je také hlavně pro oba zakladatele příznačný jejich každodenní existenciální romancí, středoevropským místem, a ať už pozitivní či negativní pohnutou dobou, ve které se oba pohybují převážně s velkouchutí tvořita experimentovat. Díky těmto okolnostem vzniká první kolekce, svým pojmenováním akcentující mužskou část populace Men's Constellation. Celá kolekce je z větší části v monochromním ladění, kdy převládá bílá, šedá, tmavě modrá a černá barva. Kolekce je připravená pro jaro/léto 2013 a proto jsou její dominantní částí volná trička, zpracovaná z přírodních materiálů, každé z nich vždy s lehkou dávkou avantgardního přesahu. Ten se na jednotlivých tričkách projevuje jak v nápaditých detailech, tak v celkovém objemu, který jim svým velkorysým zpracováním dává atmosféru až volně plynoucích halen, inspirovaných pocitem urbanistických krajin budoucnosti.

Součástí celé kolekce je také menší série košil, kteráje výrazná v rafinovanosti střihu a kostkovaném černobílém rastru, který záměrně rozbíjí dojem monochromní plošnosti ostatních modelů. Mikiny principiálně vycházejí z triček a jen díky větší gramáži materiálu vytvářejí ještě objemově velkorysejší siluetu. Kalhoty ani kraťasy v současné kolekci nebudou, ale již v bližší době by se také měli stát originálně zpracovaným atributem Fioriny Fury, který by měl charakterizovat formální individualismus a celkový komfort značky. První kolekce Men's Constellation je také podpořená 3D animací (kampaňovým videem) v podobě volně plujících alegoricko-industriálních objektů.Jejich „průmyslovou“ estetiku s lesklou skořápkou virtuálně ušlechtilých materiálů, podtrhuje zvukově dynamická stopa, kterou složil experimentální producent JTNB. První kolekce Men's Constellation od Fiorina Fury je také podpořená 3D animací. Důležitou roli v první etapě působení značky Fiorina Fury budou hrát nově vznikající webové stránky.

Na stránkách bude kladen velký důraz na vizuální obsah ve vysokém rozlišení. Další z hlavních koncepcí bude také jednoduché ovládaní a neustále přístupná galerie, která na pozadí prochází celým webem. Na webu bude také přehledně zpracovaný e-shop, kde bude možné rychle a bezpečně nakupovat. Platby bude možné provést nejznámějšími typy platebních karet, převodem na účet, nebo v Čechách stále hodně oblíbeným způsobem, platbou na dobírku. E-shop bude momentálně nastavený pro objednávky z Čech, Slovenska a ještě zdalších cca 25 zemí Evropy. Nastavení měny bude mít e-shop v Českých korunách a Eurech.

 

Zdroj obrázků: Petr Foltera

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram