Mladé české návrhářky se představí na Dyzajn marketu Zima

Mladé české návrhářky se představí na Dyzajn marketu Zima

Dvě mladé módní návrhářky představí svoji tvorbu o třetím adventním víkendu společně s českými a zahraničními návrháři a módními značkami na tradičním Dyzajn marketu Zima.

Prezentace módní kolekce Terezy Otáhalíkové a SHIU a Terezy Havránkové proběhne v sobotu 12.12. 2015, symbolicky ve 12:12 hod. a 13:00 hod., na prestižní třídenní akci autorské tvorby Dyzajn marketu Zima, které se zúčastní přes 300 tvůrců a a designérů v centru Prahy mezi budovami Národního divadla, a nebude chybět ani doprovodný program. Redakce moda.cz bude u toho a pro naše čtenáře obě návrhářky největší open-air prodejní výstavy autorské tvorby vyzpovídala.

Tereza Otáhalíková, studentka zlínské UTB, představí svou poslední kolekci s názvem Naša Raša doplněnou originálními čelenkami z plexiskla.

 

Na Dyzajn marketu uvidíme vaši kolekci s názvem Naša Raša, prosím můžete nám ji blíže specifikovat? Co jste si pro návštěvníky nachystala. Kolik uvidí modelů?
V kolekci Наша Раша se vracím do svého dětství, které jsem trávila v Petrohradě u své babičky. Jsou zde zastoupeny jak atributy komunistické propagandy, tak prvky tradiční lidové kultury a i přes to, že jsou v kolekci pánské modely, rozhodla jsem se pro změnu a stylizovat je pro tuto show jako dámské kousky.

Velice nás zaujaly čelenky z Plexiskla (můžeme vidět fotky?). A také nás zajímá, kde se vzal nápad tvoření šperků právě z plexiskla? 
Plexisko jsem začala používat již před více než dvěma lety. Je to materiál, který mě inspiruje ke stále novým způsobům použití jak v oděvu, tak ve šperku a doplňcích. V kolekci Cryo_litic jsem plexi použila nejen jako dekorativní prvek na kabátech a šatech, ale využila jsem jeho vlastnosti například v brýlích. Momentálně je v prodeji nová kolekce šperků s vylisovanými květy nebo křídly hmyzu. 

Když Vás oslovili z DM, jak dlouho jste váhala, zda na tak krásné akci představíte svou kolekci? :)
Na akci tohoto typu jsem ještě přehlídku neměla, takže jsem příliš neváhala, protože se ráda setkávám s novými zajímavými lidmi. 

 

Tereza Havránková tvoří pod značkou Shiu


Na DM uvidíme průřez kolekcemi, můžete nám je blíže specifikovat.? Co jste si pro návštěvníky nachystala. Kolik uvidí modelů?
V rámci DM představím průřez kolekcí, které byly vyhotoveny v rámci mých dosavadních studií na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, obor textilní design pod vedení Doc. Ak.MAl. Elišky Nové. Tyto kolekce mapují můj dosavadní přístup k módě a právě na této jedinečné akci bude možné vidět, jak jsem se jakožto módní tvůrce postupem času sama tvarovala a pracovala s tvarem. Jelikož přistupuji k textilní tvorbě spíše s uměleckým potenciálem, návštěvníci budou moci zpozorovat invenční přístup k textilním materiálům z jiného hlediska, než jsou běžně zvyklí. Bude předvedeno 12 dámských a 2 pánské modely a doufám, že akce diváky osloví.

Když Vás oslovili z DM, jak dlouho jste váhala, zda na tak krásné akci představíte svůj průřez?
Abych řekla pravdu, tak jsem neváhala ani vteřinu. Již delší dobu tuto akci pozoruji a myslím si, že je to jedna z výborných možností, jak ukázat svou práci a komunikovat s potenciálními zákazníky. Na druhou stranu zatím nezhotovuji žádné oděvní komponenty, doplňky nebo módu, kterou bych já sama mohla v rámci "stánků" představit. Když se naskytla možnost spolupracovat na této akci způsobem, který je mi blízký, byla jsem nadšená. Myslím, že je velmi důležitá spolupráce lidí, kteří jsou zapálení pro stejnou věc, aby pak stál výsledek za to.

 

Dyzajn market Zima se uskuteční  již tradičně na piazzetě Národního Divadla 12.-13. a 20. 12 2015 od 10:00 do 19:00. Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly. 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram