Netradiční svatební kytice

Netradiční svatební kytice

Chcete mít na své svatbě něco opravdu originálního a zároveň krásného? Detail, kterým se bude vaše svatba lišit od těch ostatních? Máme pro vás tip na netradiční svatební kytice!

Už jste někdy viděla svatební kytici, kterou netvoří živé květiny? My ano! A vypadá opravdu nádherně.

Nejrozšířenějším trendem mezi netradičními svatebními kyticemi jsou takzvané brožové kytice. Látkové květiny, většinou saténové a zdobené nejrůznější bižuterií se staly hitem po celém světě a nyní se pomalu dostávají i k nám. Jejich obrovskou výhodou je, že se dají vytvořit snad v jakékoliv barvě, perfektně sladit se šperky nevěsty a protože brožová kytice rozhodně neuvadá, zůstane vám jako krásná vzpomínka či dekorace.

V zahraničí se také velmi rozrostl trend papírových kytic, pravděpodobně v souvislosti s ochranou životního prostředí. Ale překvapivě i tyto papírové kytice jsou plné emocí a nostalgie. Jednoznačně mají své kouzlo.

Oblíbenou verzí živých květin jsou nevadnoucí květy. Na první pohled vypadají jako živé, ale nejsou. Díky speciálnímu procesu stabilizace si udrží svůj vzhled minimálně po dobu 2 let, proto jsou zcela přírodní a ekologické. Nevadnoucí květiny se ve větší míře používají v kombinaci s dalšími originálními ozdůbkami, jako jsou umělé květy zdobené šperky, motýlci, peří nebo mušličky.

Jsme rádi, že po originalitě zatoužily i české nevěsty, které si nechávají vázat například knoflíkové svatební kytice. Trend knoflíků je záležitostí především naší malé země. Knoflíkové kytice všech možných barev a barevných kombinací u nás vznikají v šikovných rukách květinářky Jitky Veselé, majitelky Květinářství na Vrábí.

Jitka Veselá opravdu sleduje trendy a nebojí se netradičního pojetí svatebních kytic. Další z její tvorby je například velice zajímavá kytice z mořských mušlí a škeblí. Tyto originální svatební kytice tématicky laděné ke svatbě u moře jsou opět nečekaně krásné. Mohou být tvořeny nejrůznějšími lasturkami, hvězdicemi a skelety mořských ježků.

K jarní svatbě se perfektně hodí motýlí kytice. Tyto kytice v nás probouzí pocit euforie a štěstí. Někteří jakoby poletovali kolem rukou nevěsty, jiní, jako živí posedali na svatební kytici a další se proměnili v hejno krásných šperků.

Rozverné dívky a mladé ženy plné humoru si oblíbily slaďoučké svatební kytice, kytice z lízátek. Lízátkové kytičky se mohou stát krásným a netradičním detailem vaší svatby. Hodí se především k venkovní letní svatbě.

Zimní období zase vyzývá k chladnějším alternativám svatebních kytic. Jednou z nich může být například kovová kytice zdobená perlami a krystalky.

Jak moc originální vaše svatební kytice bude, záleží jen na vás a vaší fantazii. Další inspirace v podobě netradičních a skutečně originálních svatebních kytic, kombinovaných z peří, umělých i suchých rostlin, krystalů, perel a dalších, naleznete v naší fotogalerii.

Foto: kvetinarstvi-brandys.cz, pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram