NEW BALANCE OSLAVUJE GREY DAY

NEW BALANCE OSLAVUJE GREY DAY

Pro značku New Balance je symbolem šedá barva, která je trvalým elementem této značky. Letos si na oslavu tohoto odkazu připravila značka New Balance speciální edici obuvi a oblečení, které spojuje legendární šedá barva.

Padesát odstínů šedé

Šedá je ve své podstatě jednoduchá, a přesto nekonečně složitá. Lidské oko dokáže rozpoznat stovky různých odstínů šedé, a přestože se rozdíly mezi nimi mohou na první pohled zdát nepatrné, může tato barva vyprávět obrovské množství příběhů v závislosti na tom, jak je na teniskách použita. Šedá je rovnováha. Šedá je neutrální. Šedá je uklidňující. Je nadčasová, může být sofistikovaná, robustní nebo jednoduchá. Šedá barva je zkrátka pro značku New Balance legendární a je to vidět.


Zdroj: se svolením New Balance

Ikonické modely

Tato široká paleta šedé je středobodem designu společnosti New Balance již od 80. let minulého století. Ačkoli byla šedá mezi teniskami New Balance dlouho používána, v 80. letech se stala výjimečnou díky ikonickým modelům, jako jsou 990 a 574. Když byl model 990 v roce 1982 poprvé uveden na trh, jeho cena 100 dolarů a svršek z prémiového semiše, na kterém se nešetřilo, z něj okamžitě udělaly symbol statusu a upevnily šedou jako barvu královských tenisek. O šest let později, v roce 1988, přinesl model 574 tento odstín široké veřejnosti. Díky své dostupné ceně a statusu první skutečné "lifestylové" tenisky New Balance se model 574 stal základem šatníku bez složité a pracné kampaně a stal se nejikoničtější siluetou značky.


Zdroj: se svolením New Balance

Vliv a uvědomění

O vlivu a působení legendárního šedého odstínu New Balance a bot, které z něj udělaly ikonu, není pochyb. Každý rok připravuje značka speciální vydání bot na oslavu barvy, která se pro ni stala synonymem. Pro rok 2022 se značka soustředí na tři modely, které navíc splňují Green Leaf Standard. Boty doplňuje speciální kolekce oblečení, která může, ale nemusí sdílet stejný vzhled. Green Leaf Standard, který je součástí ekologicky uvědomělé mise New Balance, se stane součástí širšího katalogu značky v roce 2022. Pokud jste někdy váhali, jestli New Balance patří do vašeho botníku a šatníku, věřte, že si je zamilujete. Jejich ikonický vzhled přímo zve obout je a pohodlí, které v nich najdete už vás nepustí.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram