Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Rousteinga při vytváření nové kolekce nejvíce inspiroval nedávný výlet do Arizony. Na dlouhých kaftanech, mikinách a košilích byly natištěné motivy kaktusů a pouště, což na Arizonu přímo odkazovalo. Barevné a odvážné modely střídaly elegantní a střídmé verze, což jen dokazuje, jak je kolekce rozmanitá. 

Resort kolekce, které představují přibližně 70 % příjmů a zůstávají v obchodech nejdéle, jsou pro mě ideální, protože při nich mohu pracovat v širokém rozsahu,” řekl Rousteing a dodal, že on a jeho tým mají více času zkoušet různé techniky. 

Kolekce byla řemeslně velmi náročná, zvláště kvůli propracovaným detailům a třásním, které byly našité na kožených materiálech. Sbírka, čítající více než 90 pánských a dámských modelů, zahrnovala kromě klasických oděvů i plavky a moderní cvičební úbory.

Myslím, že to, co je dnes elegantní, rozhodně není trendy. Být elegantní je téměř o tom, jít proti trendům. Být nadčasový. Nejdůležitější módní domy jsou ty, které se nikdy nesnaží být něčím jiným - drží se DNA. Klíčem je autenticita,” popisoval Rousteing.

Pánské oděvy představovaly široké spektrum možností. Nadčasovou eleganci střídala pohodlnost. Nechyběly elegantní pruhované košile, dlouhé vesty, bundy a kalhoty s vojenským potiskem, klobouky, kožené kalhoty a bundy, ostře řezaná saka a oděvy s indiánskými motivy. 

Návrhář byl v posledních šesti měsících velmi zaneprázdněn otevíráním nových poboček Balmain po celém světě. Nejnovější kolekcí se rozhodl potěšit všechny klienty. „Naslouchám jejich zpětné vazbě, abych pochopil, co chtějí a vyžadují,” řekl Rousteing. Dodal, že pletené kousky jsou momentálně nejvíce trendy, což ho vedlo k vytvoření nových siluet právě s tímto materiálem. Přemýšlel také, co by Balmain žena nosila v Paříži po návratu z Ameriky. Vytvořil proto elegantní puntikaté šaty, halenky, tvídové sukně a obleky.  

Vogue.com, WWD.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram