O GRACE'N'GLAMOUR s Janou Minaříkovou

O GRACE'N'GLAMOUR s Janou Minaříkovou

Přinášíme vám rozhovor s mladou talentovanou módní návrhářkou Janou Minaříkovou, navrhující atmosférickou prêt-à-porter módu, která nositelkám poskytuje intimní svět nadčasového osobního luxusu. Zdůrazňuje tak jejich osobnost.

Po kolikáté jste se účastnila prodejní akce G´n´G?
Po čtvrté.

V čem je pro Vás tato akce odlišná od ostatních prodejních akcí a marketů?
Celkovým konceptem, který cílí na náročnější zákaznice. To se odráží ve výběru vystavujících i prostoru.

Jakou kolekci jste na G´n´G prezentovala? Co Vás při její tvorbě inspirovalo?
Prezentovala jsem aktuální kolekci, která se jmenuje Ráno s Tebou a inspirovala mě k ní filmová scéna. Po společné noci se ona v neděli ráno probudí dřív než on. Má výbornou náladu, těší se na celý den. Jen tak prochází bytem a nachází jednotlivé kusy jeho oblečení. Hraje si s nimi. Zkouší, jak jí pánské kousky sluší a jak se v nich cítí. Jsou jí trochu větší, a tak si sako přepásá, vyhrne rukávy u košile a vestu si zkusí obléci zadním dílem dopředu. Z mužského oblečení se tak rychle stává velmi ženské.
Barevnost kolekce tomu odpovídá – je krémová, meruňková, světle modrá, ale je v ní také šedý kostičkovaný kostým. Tradiční pánské střihy – třeba košilový nebo právě ze saka – jsem využila v čistě ženských modelech. Je tam napětí i harmonie.

Kde jinde je možné vidět/koupit Vaše produkty?
Na e-shopu  janaminarikova.cz , nebo po domluvě u mě v ateliéru kousek od Vyšehradu, kde si můžete v klidu a soukromí vše prohlédnout vyzkoušet a případně nechat upravit na míru. Vybrané modely lze také zakoupit v pražském butiku La Gallery Novesta a v píseckém butiku Arete.

A jaký máte názor na současnou situaci tuzemské módní scény? Myslíte, že se u veřejnosti zvyšuje zájem o lokální autorskou tvorbu i ochota zaplatit za takový produkt větší finanční obnos?
Přijde mi, že se situace zlepšuje. Začíná patřit k životnímu stylu zajímat se o lokální produkty. Zatím je to spíše u jídla, ale věřím, že se to přesune i do jiných oblastí. Určitě to ale bude ještě chvíli trvat.

Zdroj: Jana Minaříková a Móda.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram