Oční krém: nutná součást v péči o pleť

Oční krém: nutná součást v péči o pleť

Oční krém by měl být nedílnou součástí pleťové rutiny. Pokud jste už někdy slyšeli, že ho lze jednoduše nahradit denním krémem nebo je to prostě jen zbytečnost a vyhozené peníze, dokážeme vám pravý opak.

zdroj: canva.com

Oční krém je stejně důležitý, jako běžný hydratační krém na obličej. Okolo očí je pokožka jemná a tenčí zhruba o 10 - 40 %, než na zbytku obličeje a zaslouží si produkt vyvinutý speciálně pro tuto oblast.

Jsou oční krémy opravdu nutné?

Tím, že je zde kůže tak tenká, jedná se o oblast, pro kterou právě běžný krém může znamenat podráždění, a navíc je to jedno z míst, kde se na obličeji objevují první vrásky a jemné linky. Navíc v očním okolí je méně mazových žláz než například v T-zóně. To znamená, že tuto oblast je opravdu nutné dostatečně hydratovat. 

Jak správně aplikovat oční krém?

Oční krém nanášejte vždy na čistou a odlíčenou pokožku. Jemně vklepávejte nebo provádějte pouze lehkou masáž. Nezapomeňte na oblast pod obočím. Vyhněte se pohyblivému víčku a oblasti okolo linie řas. Pokud by se vám krém dostal do očí, pouze si je rozdráždíte, a navíc při špatné aplikaci večer riskujete, že vaše víčka budou po spánku podrážděná a nateklá.

zdroj: canva.com

Co by měl obsahovat očním krému?

Vzhledem k tomu, že existuje široká škála přísad, zaměřte se na ty, které vaše pleť potřebuje. Trápí vás tmavé kruhy, jemné linky, otoky nebo oční krém používáte jako prevenci a je součástí vaší pleťové rutiny?

Zaměřte se na:

1. Retinol

Zlepšuje texturu pleti, vyhlazuje vrásky a skrývá fialový podtón pleti.

2. Vitamín C

Vitamin C je šampionem pro rozjasnění pleti a snížení pigmentace a tmavých kruhů. Působí mnoha způsoby, zaprvé může zvýšit produkci kolagenu (pro silnější, šťavnatější a pružnější pokožku), zadruhé může silný antioxidant pomoci neutralizovat poškození způsobené UV zářením (které může způsobit pigmentaci pod očima).

3. Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je nezbytná při hydrataci unavených očí, což je zvláště důležité vzhledem k tomu, kolik dnes trávíme času u telefonu nebo práci na počítači. 

4. Ceramidy

Ceramidy vyhlazují pokožku a jsou stavebním kamenem zdravé pokožky, napomáhají zadržování vlhkosti a posilují kožní bariéru, takže dokážou všechny potřebné ingredience uzamknout v pleti.

5. Kofein

Při aplikaci na pokožku dokáže stáhnout cévy pod očima, což může vést ke snížení otoků. 

Top 6 očních krémů, na které nedáme dopustit my:

 

Dermalogica Biolumin-c eye serum (obchod.dermalogica.cz), Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream (sephora.cz), Clarins Double Serum Eye (sephora.cz), OLEHENRIKSEN Banana Bright Eye Cream (sephora.cz), Origins GinZing™ Refreshing Eye Cream (sephora.cz), Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix (esteelauder.cz).

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram