Olejové barvy na vlasy – v čem jsou jiné?

Olejové barvy na vlasy – v čem jsou jiné?

Olejové barvy na vlasy nejsou na trhu úplnou novinkou, ale jejich řady se začínají stále rozrůstat. Co je na nich jiné a jaké mají barvící vlastnosti?

Olejové barvy na vlasy se od klasických barev liší především složením. Obsahují přírodní oleje, které poskytují našim vlasům určitou výživu. Většinou se jedná o barvy bez amoniaku, což znamená, že barva nezapáchá. Je to zdravější způsob barvení. Barvy bez amoniaku mají nižší riziko alergické reakce či podráždění pokožky a normalizují funkci pokožky hlavy.

Podívali jsme se na několik olejových vlasových barev a odhalili jejich klady a mínusy.

Nectra color – Schwarzkopf

VYBRAT BARVU NA VLASY

Nectra color je první pečující barva od Schwarzkopf s květovým nektarem a botanickými oleji. Slibuje prvotřídní barevný výsledek, který dlouho vydrží.
Nectra color má opravdu spoustu pozitiv. Díky květovému nektaru krásně voní. Barva neobsahuje amoniak a tak je šetrnější k vlasům během barvení. Pokud máte velmi citlivou pokožku hlavy, svědění se ani s touto barvou nevyhnete. Po obarvení získáte krásnou sytou barvu, ta se ovšem poměrně rychle vymývá.

Prodigy 5 -  L'oréal Paris

VYBRAT BARVU NA VLASY

První co vás na této barvě zaujme je skutečné příjemná květinová vůně magnolie, lilií a vanilky. Dalším lákadlem je olejové složení, po kterém jsou vlasy viditelně nepoškozené a navíc chrání jejich kvalitu. I přesto, že barva neobsahuje amoniak, přece jen může podráždit citlivější pokožku. Barva slibuje přirozenou barvu nekonečna odstínů, to je pravda, ovšem pozor. Negativní ohlasy se váží k odstínům jako je medová blond či ledová čokoláda, které chytají zrzavé odstíny. Po prvním obarvení mohou vaše vlasy vypadat lehce nepřirozeně, hlavně v místech odrostů. To se však po dalším umytí sjednotí.

Oleo Intense – Syoss

VYBRAT BARVU NA VLASY

První olejová barva této značky, obohacená o 100% čisté oleje, neobsahuje amoniak a vaše vlasy dostatečně vyživí. Ihned poznáte jejich zjemnění.  Velké plus u této barvy je její balení, které lze opět uzavřít a barvu tak využít třeba nadvakrát. Barva se také perfektně smývá z kůže. Barvení však může u osob s citlivější pokožkou provázet svědění. Dalším negativem, tedy jak pro koho, může být nedostatečně sytý odstín. A u tmavších odstínů se barva poměrně rychle vymývá.

Olia – Garnier

VYBRAT BARVU NA VLASY

První permanentní barva na vlasy bez amoniaku na olejové bázi od značky Garnier, která skutečně vlasy vyživí a dodá jim lesk i jemnost. Barva opět slibuje intenzivní barvu a tím si můžete být jistí. U některých odstínů však pozor, výsledná barva může být až příliš intenzivní. Červené, fialové a hnědé odstíny ve výsledku mohou být až o dva odstíny tmavší. Po pár umytí sice barva zesvětlí a přirozeně se sjednotí, ale ve většině případech je výsledek jiný než hlásá krabička.

Když to shrneme, olejové barvy se díky svému složení velmi dobře nanáší, nestékají a nedrží na kůži. Obsahuje-li květinové oleje krásně voní. Obsažené oleje však mohou u někoho způsobit pocit mastných vlasů. Vzhledem k tomu, že neobsahují amoniak, jsou k vlasům opravdu šetrnější, ale i tak mohou na citlivé pokožce hlavy způsobit pálení a svědění.

Zdroj: google

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram