Originální Smarthotel Nezvalova Archa vás zve do svých útrob

Originální Smarthotel Nezvalova Archa vás zve do svých útrob

Přemýšlíte nad výletem? Co třeba Olomouc? V Nezvalově ulici vyrostla unikátní stavba, připomínající bájnou archu. V jejích útrobách se skrývá chytrý hotel, který téměř nepotřebuje personál a cílí na páry. Originální pojetí vás mile překvapí.

zdroj: se svolením hotelu Archa

Smart design hotel Nezvalova Archa je projekt 21. století, který původně vlastně ani hotelem být neměl. Marek Novotný, majitel realitní kanceláře, chtěl postavit alternativu pro studentské koleje, kde mladí pořád nemohou žít ve dvojicích. Plánoval prostor pro dlouhodobé párové bydlení, kterého je v Olomouci nedostatek. Z bývalé výměníkové stanice vznikl chytrý projekt o 37 pokojích. V útulných pokojích je vše, co je potřeba k příjemnému bydlení, velkoryse jsou řešeny i společné prostory. Exteriér i interiér této neobvyklé stavby výtvarně řešil vizuální umělec Jiří David. Pojďte s námi na malou prohlídku…

zdroj: se svolením hotelu Archa

3 měsíce trvalo, než si projekt začal sám na sebe vydělávat

6 pokojů se nabízí k dlouhodobému pronájmu

cca 3500 lidí se zúčastnilo komentovaných prohlídek

funguje od ledna 2018

přes 12 000 lidí se ubytovalo

 3 lidé postačí na plynulý chod design smart hotelu

“Vycházíme vlastně z biblického příběhu. Noemova archa brala na palubu páry z každého druhu. A i my cílíme na páry. Naším přáním je vytvořit místo, kde se každý bude cítit jako doma,” vysvětluje Marek Novotný, ředitel realitní kanceláře Dachi a duchovní otec celého projektu. 

Právě bydlení zaměřené na nejen studentské páry v Olomouci podle něj zcela chybí. “Během vývoje jsme pak koncept nastavili tak, aby Nezvalova Archa mohla sloužit i pro střednědobé ubytování na jeden až šest měsíců a pak také jako běžné hotelové ubytování na několik dnů,” doplňuje Novotný.

zdroj: se svolením hotelu Archa

Spojení se značkou Tradice - české oděvy, s.r.o.

Nově jsme se spojili s oděvní značkou Tradice – české oděvy, s.r.o., za kterou stojí designérka a ilustrátorka, paní Zuzana Osako. Značka Tradice vytvořila ucelenou kolekci pro ženy a muže, která je ušitá z bavlněného mušelínu- gauze (100% bavlna), na údržbu nenáročného materiálu, který se bez starostí pere v pračce, sušit může jakkoliv a žehlit nemusí. Důmyslné zpracování brání materiálu v nehezké deformaci střihu, či rychlému opotřebení oděvu.

Výchozí kolekce obsahuje pro dámy maxikošile s páskem, nositelné i jako krátké šaty, nebo kabátek. Ač velice ležérní a pohodlné pro volný čas, je tento oděv i dostatečně elegantní jako pracovní. Dámské košile najdete nyní v Nezvalově Arše v rudé a blankytné barvě. Pro pány jsme připravili volnočasové kalhoty v barvě hořčice, kombinovatelné s polotričkem s dlouhým rukávem v rudé a blankytné barvě.

zdroj: se svolením hotelu Archa

V černých číslech po 90 dnech

„Myšlenka, že se z ubytovny proměníme v hotel, přišla během výstavby. Já sám jsem nikdy v hoteliérství nepracoval, ale mí známí, zkušení v oboru, mi říkali, že by to jako hotel fungovat mohlo,“ popisuje proměnu Marek Novotný. Zároveň, v případě krize v pohostinství, jako zkušený realitní makléř nemá problém celý projekt proměnit v nabídku dlouhodobého ubytování. „Uvidíme, co bude. Zatím se nám daří. Je ale začátek března a v září mají na dlouhodobé ubytování nastoupit čínští studenti. Nevím, jak to tedy kvůli koronaviru dopadne.“ Zatím ale hrozbu krize Marek Novotný nijak zvlášť nepociťuje.

zdroj: se svolením hotelu Archa

„Olomouc má podle Booking.com celoročně průměrná storna 20 %, my 10 %, takže jsem spokojený. Samozřejmě nemohu odhadnout, co bude dál.“ Hotel funguje třetím rokem. První rok byl obsazen z 30 %, druhý rok ze 49 %, RevPAR se za loňský rok pohybuje na 690 Kč bez DPH. Jedná se o hotelovou část 25 pokojů, u zbývajících 12 pokojů šlo o dlouhodobé ubytování. Již od třetího měsíce fungování na sebe Nezvalova archa vydělává. „To znamená, že se zaplatí úvěr, náklady s hotelem spojené a výplaty třem zaměstnancům,“ vysvětluje Marek Novotný.

zdroj: se svolením hotelu Archa

Nezvalova Archa v kostce

samoobslužný designový hotel v Olomouci

vhodné jak pro krátké návštěvy, tak pro dlouhodobější ubytování

rezervaci lze provést online

check-in probíhá od 14:00, check-out do 11:00

auto můžete nechat na soukromém parkovišti

všechny pokoje jsou klimatizované

rychlé WiFi připojení k dispozici

v hotelu se nachází privátní sauna a masérna

snídaně, obědy i večeře fungují stylem samoobsluhy

v hotelu najdete pračku, sušičku, tiskárnu i kopírku

psi jsou zde vítáni

hotel pořádá komentované prohlídky

lze rezervovat pro firemní akce

zdroj: se svolením hotelu Archa

9 zajímavostí o hotelu

1. Přízemí Nezvalovy Archy, tzv. podpalubí - dříve sloužící jako místo setkávání námořníků, je unikátní prostor navržen tak, aby vám posloužily jako plnohodnotná kancelář, místo pro setkání s přáteli i obchodními partnery, nebo jako alternativní školící místnost.

2. Každý pokoj je jedinečný atmosférou díky velkoformátového obrazu výtvarníka Jířího Davida.

3. Bývalá výměníková stanice stojí na strategickém místě nedaleko nádraží, v blízkosti kolejí a mezi dvěma tramvajovými liniemi – na Nezvalově ulici. Do centra se pěší chůzí dostanete během 12-15 minut.

4. A právě Vítězslav Nezval, český básník, inspiroval investora i architekty ke vzniku poetického místa.

5. Budova samotná je "vyšperkovaná" několika nepřehlédnutelnými detaily a prvky, na kterých se podílel známý výtvarník Jiří David, který vnesl do celého prostoru umělecký nádech.

6. Součástí budovy je i tzv. Tekutý kubismus, který se stal dominantou stavby. A stal se tak fenoménem.

7. Tekutý kubismus na fasádě a svůdné sirény a nebezpečné vázy v přízemí a vesmírné opice v kajutách. Neobvyklou architektonicko uměleckou symbiózu představujeme samostatně v sekci interiér, ovšem nejlépe shlédnout osobně.

8. Hotel získal ocenění Česká cena za architekturu 2020.

9. Nezvalova Archa je hotel s příběhem a duší o kterém jsme přesvědčeni, že stojí za to vyprávět. Vyrostla v místě původní výměníkové stanice, kontejnerová eko stavba, nedaleko hlavního nádraží, nedaleko hlavního nádraží.

zdroj: se svolením hotelu Archa

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram