Otestovali jsme: Trekové boty v barefoot verzi nabídli víc, než jsme očekávali

Otestovali jsme: Trekové boty v barefoot verzi nabídli víc, než jsme očekávali

Je to právě příroda a měkké povrchy, kde nám barefoot mohou dopřát maximum svých benefitů, proto jsme neváhali a vrhli se na nové testování v praxi. Jestli hledáte voděodolné, ultra lehké a designově propracované trekové barefoot boty, v tomto článku rozhodně najdete inspiraci.

 

Scrambler Mid II WP od společnosti XERO Shoes přináší jedinečnou botu díky minimalistickému provedení konstrukce podrážky a tzv. nulovému dropu. To nám umožňuje správné držení těla a přirozený pohyb nohou včetně kvalitní opory prstů. A že mají prsty dostatek prostoru, aby se do přirozené chůze mohly zapojit, je u XERO Shoes naprostou samozřejmostí.

Pokud objednáváte boty z e-shopu, doporučujeme vytisknout si otisk boty, který je na stránkách XERO shoes k dispozici. Na něm jsou přesně znázorněné jednotlivé velikosti, svou nohu si tak pohodlně změříte i doma a vyberete správnou velikost. Značka XERO má body navíc za půl velikosti, které právě u nás byli tím, co jsme hledali.

Scrambler Mid II WP pánské

Co nás rozhodně nadchlo, je skutečně velmi malá váha boty. Příjemně se v nich chodí bez pocitu těžkých nohou oproti klasickým outdoor botám. I přes ultralehké provedení a měkkou podrážku, která vám dopřeje vnímat povrch pod nohami, se nemusíte bát, že by noha nebyla dostatečně zpevněná. Boty Scrabmler Mid II WP jsou vybaveny o dobře propracované zavazování, kdy na každé botě máte místo dvou posledních dírek na tkaničky „jen háčky“. Ty však umožňují zavazování „narychlo do práce“ i plné zavázání pro zpevnění nohy až nad kotník právě na outdoor aktivity. A přilnavá podešev Michelin® zajistí perfektní trakci na zpěvněných cestách i v terénu.

Co si v neposlední řadě pochvalujeme je skutečně velká odolnost proti vodě díky membráně Xero-Tex™. S touto botou vás nepřekvapí ani vydatné deště. Pro ještě větší pohodlí doporučujeme do bot kvalitní bavlněné ponožky, zejména pokud se vám potí nohy. Při teplotách kolem nuly nás nadchlo, že nebylo třeba teplejších ponožek, ty klasické naprosto stačily.

Scrambler Mid II WP dámské

Podtrženo sečteno? Bota Scrambler Mid II WP přináší komfort s maximální ochranou, kterou využijete na svých terénních cestách i přes nepřízeň počasí. Navíc se vyrábí v dámské i pánské verzi, takže je můžete se svou drahou polovičkou otestovat na cestách společně.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram