Pamela Anderson navrhla kolekci upcyklovaných džínů a triček. Na uvedení přišla ve své přirozené kráse bez make-upu

Pamela Anderson navrhla kolekci upcyklovaných džínů a triček. Na uvedení přišla ve své přirozené kráse bez make-upu

Stylová ikona a zvířecí aktivistka Pamela Anderson oslavila uvedení své nejnovější denimové capsule kolekce společně se značkou RE/DONE. Tato spolupráce obnovuje éru Pameliny nejpamátnější módy od recyklovaných vintage kousků až po veganské kožené nášivky.

 

Kolekce obsahující 25 kousků kombinovaných zejména z džínových střihů a upcyklovaných a přepracovaných triček přináší nový vliv a symbol samotné americké ikony. Slavnostní uvedení kolekce na trh si nenechalo ujít spoustu osobností, mezi nimi i synové Pamely Brandon Thomas Lee a Dylan Lee, ale také například bývala modelka Ellen von Unwerth a další.

Nová kolekce Pamely Anderson připomíná nekonečnou povahu módy, která se vrací napříč generacemi a starý denim se mění v nový. Značka RE/DONE, známá svým udržitelným a upcyklovaným oblečením, požádala Pamelu Anderson o 25dílnou capsule kolekci, která je ekologicky uvědomělá. Do spolupráce se původně angažoval i syn Pamely Anderson, Brandon Lee, který svůj nápad zavolal  spoluzakladateli značky Seanu Barronovi a brzy se všichni sešli, aby domluvili podrobnosti.

„Uvědomili jsme si, že jsme zcela v souladu s tím, co považujeme za důležité. Móda a udržitelnost,“ řekl Sean Barron, který se zejména těšil na oblíbené džíny Pamely Anderson. Ta mu poslala své staré Levi’s z 90. let, které se staly prototypem a vznikl z nich moodboard. 

Spojení starých džínů v novém provedení je jasným odkazem oblíbené herečky. Pamela Anderson se nechala slyšet, že inspiraci pro design kolekce čerpala ze svého šatníku, když se starala o své malé sny, tedy z různých triček, body, minisukní a džínových kousků, z nichž mnohé má stále ve skříni. „Jsou to nové a vylepšené udržitelné kousky," řekla herečka.

Ellen von Unwerth a Pamela Anderson / foto se svolením RE/DONE

Upcyklované džínové kousky i coby zkrácené kraťasy a zavinovací sukně lze koupit od 175 až po 595 amerických dolarů. V kolekci byly navíc použity regenerační bavlna pěstovaná v Kalifornii, kůže z jablkové slupky na záplaty i neošetřená organická bavlna. Kolekce vsadila na přirozené tóny, což podtrhla i samotná autorka tím, že modely nafotila zcela bez make-upu a stejně tak dorazila i na debutovou párty, která se odehrála ve vlajkové prodejně RE/DONE v Hollywoodu.

Značka, která vznikla v roce 2014 s myšlenkou vyrábět modré džíny a další oblečení z toho starého, k dnešnímu dni upcyklovala téměř 200 000 párů džínů Levi’s. Étos společnosti týkající se recyklovaného zboží, které šetří životní prostředí, koresponduje s nejnovějším počinem Pamely Anderson, která se letos stala i spoluzakladatelkou značky péče o pleť Sonsie.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram