Ceny udržitelnosti Zalando Sustainability Award

Ceny udržitelnosti Zalando Sustainability Award

Finalisty Ceny udržitelnosti Zalando Sustainability Award, předávanou na kodaňském týdnu módy, se stávají TG Botanical, Selam Fessahaye a STAMM.

Kodaňský týden módy

Zalando, přední evropská online platforma pro módu a životní styl a kodaňský týden módy (CPHFW) oznamují, že finalisty nové sezóny ocenění Zalando Sustainability Award se stávají TG Botanical (Ukrajina), Selam Fessahaye (Švédsko) a STAMM (Dánsko). Kodaňský týden módy bude probíhat od 31. ledna do 3. února 2023.

 Zdroj: se svolením Zalando

Jedná se o pátou sezónu tříletého strategického partnerství mezi Zalandem a kodaňským týdnem módy, jehož cílem je pozitivně změnit módní průmysl a nasměrovat jej k odpovědnosti. Cena udržitelnosti, o jejíž udělení mohou soutěžit návrháři z celého světa, nabádá módní značky k hledání nových řešení a sdílení pokrokových nápadů, které minimalizují dopad módního průmyslu na životní prostředí. 

Tým snů

Finalistky vybírala zkušená mezinárodní porota složená z myšlenkových lídrů a odborníků, včetně generální ředitelky kodaňského týdne módy Cecilie Thorsmark, redaktorky britského Vogue pro udržitelnost Emily Chan a brand poradce pro udržitelnost Dio Kurazawy. Zalando v porotě zastoupí Laura Coppen, vedoucí oddělení cirkularity a Lena Sophie Röper, ředitelka oddělení Designer a luxus.

 Zdroj: se svolením Zalando

Porota pečlivě přezkoumala základní přístup každé uchazečky k udržitelnosti a zaměřila se zejména na používání certifikovaných materiálů, výrobní procesy, inovaci, transparentnost a integraci oběhových postupů. Klíčovým tématem všech finalistek této sezóny bylo zaměření na materiály. Návrhářka Tetyana Chumak ze studia TG Botanical se rozhodla pro přírodní materiály, jako je len, konopí a organická bavlna. Největší pozornost z její kolekce si získává materiál připomínající kožešinu vyrobený z konopí. Selam Fessahaye vyvíjí vlastní textilie z recyklovaného materiálu, které hodlá začlenit do svých budoucích kolekcí. Elisabet Stamm pracovala s indickou ručně tkanou textilií Khadi, která je dědictvím ručního tkalcovství a vyrábí se převážně z bavlny barvené buď přírodním indigem, nebo bylinkami a kůrou stromů.

 Udržitelnost je žhavý a stálý trend

Laura Coppen, vedoucí oddělení cirkularity v Zalandu, říká: "Cena udržitelnosti Zalando Sustainability Award je důležitou součástí struktury, která tvoří kodaňský týden módy. Vstupujeme už do páté sezóny a značky, které se do soutěže hlásí, nás neustále ohromují a inspirují. Tato sezóna není výjimkou, protože máme tři různorodé finalistky s odlišným zázemím a příběhy - všechny s vlastním jedinečným přístupem k udržitelnému designu a módě. Finalistky tvoří energickou a dynamickou trojici, která tká gobelín budoucnosti designu."

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram