Jak se sbalit na dovolenou? Hlavně prakticky

Jak se sbalit na dovolenou? Hlavně prakticky

Léto v plném proudu, prázdniny odstartovaly a doba dovolených před námi. Pokud se tedy i právě vy na dovolenou chystáte a děsíte se balení, máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se bez problémů zabalíte i do příručního zavazadla.

Kvalitní kufr je základ

Ještě než se vrhnete na balení samotné, základem je kvalitní kufr. Pokud cestujete letecky, nejlepší varianta je kufr na kolečkách. Při přesunech na letiště oceníte pohodlný doprovod bez těžkého zvedání a přenášení.

„V Metropoli Zličín najdete prodejnu Wittchen, která vás na takovou příležitost stoprocentně vybaví. Navíc pokud cestujete nalehko a jen s příručním kufrem, stačí říct, se kterou společností letíte a oni už budou přesně vědět, jaké rozměry musí příruční zavazadlo splňovat a který typ vám tak doporučit. Stačí si pak už vybrat jen design a barvu a první krok ke klidné dovolené máte splněný,“ říká stylistka Barbora Havlíková. „Já osobně mám nejraději skořepinové kufry s pevnou stěnou. Skvěle vám ochrání křehké věci, a navíc tyto kufry bývají na čtyřech kolečkách, takže se daleko pohodlněji přepravují. 

foto: se svolením Metropole Zličín

Jasný plán

Štěstí přeje připraveným a ani balení není výjimkou. Projděte si proto plán vaší dovolené a přemýšlejte nad tím, jaké outfity a na jakou příležitost se vám budou hodit. Vyberte takové, které můžete používat celou dobu jen s minimálními obměnami. Pokud se chystáte do resortu, zkontrolujte si, zda není potřeba dodržovat dresscode. Podle toho nezapomeňte přibalit adekvátně dlouhé šaty a sukně. Pokud plánujete nosit kromě plážové obuvi také podpatky, zabalte si jen jedny univerzální, které se hodí ke všem vašim outfitům. Ve finále možná zbyde ještě kousek místa na jedny nové, které si třeba přivezete.

Rolujte

Nejúspornější balení je to zarolované. Ušetříte nejen místo, ale navíc zabráníte nežádoucímu zmačkání. 

„Pokud potřebujete ušetřit místo a snížit váhu zavazadla, vezměte si těžké a objemné oblečení na sebe. To platí i u bot. Skladné sandály dejte do kufru a do letadla obujte tenisky. Narozdíl od oblečení, ale boty nerolujte! To platí dvojnásob u kabelek. Ty je naopak potřeba vycpat, aby se nemačkaly,“ říká stylistka. Co ale rozhodně nepatří do kufru, jsou šperky. Ty si pro jistotu vezměte na sebe. Sice se trochu protáhne bezpečnostní kontrola, ale je to bezpečnější, než je nechat v kufru, a to i v tom příručním. Nikdy nevíte, kdy vám ho vezmou dolů s tím, že na palubě už není místo.

foto: shutterstock.com

Přibalte doplňky

Kromě oblečení nezapomeňte na doplňky, ty totiž dotváří celkový outfit. Pro ušetření místa vybírejte neutrální kabelky, které jednoduše sladíte se zbytkem oblečení. Jako základ by vám měla stačit jedna větší plážová taška, kterou můžete využít i při cestě letadlem. Tu doplňte menší elegantní kabelkou, kterou využijete navečer do restaurace, baru nebo na procházku po městě. Pokud jsou vaše outfity plné barev, pro kabelku zvolte jemnější odstíny béžové. Pokud naopak tíhnete k neutrálním barvám oblečení a chcete celkový look něčím osvěžit, skvěle vám poslouží kabelka ve výrazných barvách. Co si do takové kabelky určitě nezapomeňte přibalit jsou sluneční brýle, které jsou na letní dovolené ten největší must have!

Vystupte z davu

Máte ve své skříni kousek, který obvykle nenosíte nebo si ho prostě jen schováváte na „lepší příležitost“? Teď je ten pravý čas. Nečekaná pozvánka na party nebo speciální večeři? Nikdy nevíte a byla by škoda, kdyby vám ty pravé šaty visely tisíce kilometrů daleko ve skříni. Přece jen dovolená není každý den.

foto: @nikolaknizkova
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram