Tip na letní Alpy: Pillerseetal. Nádhera ve středu samoty

Tip na letní Alpy: Pillerseetal. Nádhera ve středu samoty

Ideální místa na aktivní dovolenou s dostatkem odpočinku a prostorem pro načerpání energie. Dalo by se říci - ráj na zemi. Oblast Pillerseetal v srdci Kitzbühelských Alp přináší tu pravou tyrolskou atmosféru. 

Ve výšce přes 2100 metrů se tyčí hora Wildseeloder, která je tím pravým místem, okolní krásy a dechberoucí výhled máte jako na dlani. Pohled na Wilder Kaiser, Leoganger a Loferer Steinberge je prostě gigantický. O pár set metrů dál se třpytí Wildseelodersee, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších jezer v Alpách. A tím nekončíme. Podobných míst a monumentů je zde nespočet.

foto: E-Biken in Fieberbrunn_PillerseeTal C Klemens König

V Pillerseetalu, v okolí pěti obcí Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Ulrich am Pillersee, St. Jakob in Haus a Waidring, se otevírá ústraní, které byste uprostřed Kitzbühelských Alp jen stěží čekali. Živou duši široko daleko nepotkáte. Cestou pozdravte Hausberg (1120 m), Kirchberg (1678 m) a Schafelberg (1597 m), projděte divokou a romantickou soutěskou Weissbach směrem do Wintertelleralmu, kterou má na starosti Anni. Ta tu zásobuje nejen spoustu krav, ale i hladové turisty skvělým Brettljausen, svačinou na dřevě, s neméně skvěle vychlazeným pivem. 

foto: Wandern Familie Steinplatte C Klaus Listl_freezingmotions 

To, co dělá Pillerseetal tak jedinečným, nelze slovy ani popsat. Zdejší klid a mír, kdy není slyšet nic než kravské zvonce, a kde po jasné obloze krouží horské kavky. Bublající horské bystřiny, chladivé soutěsky, průzračná jezera, která září sytou tyrkysovou barvou a s maximální teplotou vody 20 stupňů se hodí pro prozkoumávání na šlapadlech nebo veslicích. Najdete tu také jezera, vhodná ke koupání, například ve Waidringu, nebo jezero Lauchsee ve Fieberbrunnu, které je se svými čtyřmi metry hloubky poměrně mělké a zahřeje se už po pár dnech slunečního svitu. Díky slatinné vodě je známé pro své léčivé a bolest tišící účinky. 

foto: Lauchsee - Fieberbrunn - Familie C Klaus Listl 

Za zmínku také stojí Jakobskreuz v St. Jakob na Buchensteinwand. Jedná se o s 30 metry největší přístupný vrcholový kříž na světě. Takový symbol Pillerseetal. Byl věnován poutníkům, kteří sem po staletí procházeli na cestě ze Salcburska do Santiaga de Compostela. Představuje skutečné místo síly, postavené ze dřeva a skla. 

foto: Bike & Hike Wildseeloder C Mathäus Gartner 

Pillerseetal znamená rozmanitost, v tom nejlepším slova smyslu. Udělejte si prostor pro sny o horských dobrodružstvích!

Náš tip!

Každý návštěvník ubytovaný v údolí Pillerseetal obdrží při příjezdu zdarma kartou hosta, která vám zajistí spoustu slev a atrativních nabídel. Můžete zde zdarma využít veřejný Regiobus. Přes Kitzbühelské Alpy (z Hochfilzenu do Wörglu) můžete jet S-Bahnem a vlakem (REX) zdarma. Navíc získáte levněji Pillerseetal Card, se kterou jsou horské lanovky a další nabídky zdarma.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram