Pleťová péče na míru: Zvolte si ty správné produkty podle vašeho typu pleti

Pleťová péče na míru: Zvolte si ty správné produkty podle vašeho typu pleti

Každý typ pleti vyžaduje specifickou péči, a aby pleť byla krásná, prozářená a dostávalo se jí té nejlepší péče, je opravdu nutné znát svůj typ pleti. Jen tak jí poskytneme to, co potřebuje. 

Typ pleti se během života může změnit, což závisí nejen na věku, ale také životnímu stylu a prostředí, ve kterém žijeme nebo na hormonálních změnách. Pleť může být normální, suchá, mastná či smíšené. Pokud si stále nejste jistí, můžete to zjistit podle našeho jednoduchého manuálu a své pleti poskytnout tu pravou péči.

foto: se svolením Nivea

Normální pleť

Na pohled vypadá zdravě, je pružná, jemná a tím pádem není potřeba příliš řešit např. rozšířené póry nebo podráždění. Každopádně i taková pleť potřebuje správnou péči, aby byla stále přirozená, zdravá a mladistvá. Základem je čištění a bohatá hydratace.

Naše tipy: Pro důkladné čištění pleti zvolte NIVEA Osvěžující čisticí mléko (200 ml, 160 Kč) a následně pleť tonizujte pomocí NIVEA Osvěžující čisticí pleťové vody (200 ml, 160 Kč). Jako další krok přichází péče v podobě denního a nočního krému. Ráno použijte NIVEA Zvláčňující denní krém (50 ml, 200 Kč) a večer na vyčištěnou pleť naneste NIVEA Regenerační noční krém (50 ml, 200 Kč).

foto: se svolením Nivea

Suchá pleť

Suchou pleť poznáte již na první pohled a dotek, kdy její povrch bývá hrubší a vyskytují se na ní drobné šupinky. To má za následek nedostatečná hydratace lipidů v pleti. Cítíte jemné pnutí, pleť není tak pružná a může být také podrážděná a citlivá. Suchá pleť má celkově oslabenou ochrannou bariéru a reaguje zvýšeně na vnější či vnitřní vlivy, ať už je to venkovní teplota, sluneční záření či stres. Suchá pleť potřebuje speciální péči, která jí zajistí posílení přirozené ochranné vrstvy, ale zároveň hydrataci a zklidnění.

Naše tipy: Pro čištění pleti zvolte NIVEA Pečující pleťové mléko (200 ml, 160 Kč) pro suchou a citlivou pleť a dočistěte NIVEA Pečující pleťovou vodou (200 ml, 160 Kč) pro suchou a citlivou pleť. Následně pleť ošetřete ráno NIVEA Výživným denním krémem (50 ml, 200 Kč) a večer NIVEA Výživným regeneračním nočním krémem (50 ml, 200 Kč).

foto: se svolením Nivea

Smíšená pleť

Smíšená pleť je nejčastěji kombinací suché a mastné pokožky. Nadměrná produkce mazu je nejvíce v tzv. T-zóně, což je čelo, nos a brada, kde se pleť leskne a tvoří se na ní často nedokonalosti. Naopak tváře bývají normální až suché. Pokud právě vy máte tento typ pleti, měli byste sáhnout po produktech, které pleť hydratují, ale zároveň zklidní a pečují o problematická místa.

Naše tipy: Pro čištění pleti zvolte Hloubkově čisticí micelární vodu, 400 ml, 230 Kč. Složení této micelární vody obsahuje komplex aminokyselin, výtažky z mořské řasy a vitamin D. Následně použijte pečující novinku Zmatňující denní krém, 50 ml, 200 Kč, který jí poskytne až 24 hodinovou hydrataci. Lehké složení s NIVEA® Moisture Care komplexem, aloe vera a minerály redukuje kožní maz a snižuje lesk pleti. Pleť je díky němu krásně hydratovaná, ale přitom zmatněná.

foto: se svolením Nivea

Extra tipy navíc

Pleť si v době dovolených a letních měsíců žádá speciální péči, a tak za nás můžeme doporučit Zmatňující pleťový krém na opalování OF 30, 50 ml, 270 Kč. Jeho lehké složení je vhodné hlavně pro normální a smíšenou pleť. Dokáže nejen dlouhodobě zmatnit pleť, ale díky silnému přírodnímu antioxidantu aktivuje pleti vlastní obranný mechanismus. UVA a UVB filtry ji navíc chrání před poškozením, předčasným stárnutím vlivem slunečního záření a modrým světlem.

Neméně důležitá je také večerní pleťová rutina. Vyzkoušejte Noční exfoliátor Derma Skin Clear, 40 ml, 230 Kč, který dokáže viditelně redukovat pupínky, černé tečky a další nedokonalosti pleti a navíc zabraňuje jejich opětovnému výskytu.

Poslední vychytávkou jsou Osvěžující čisticí pleťové náplasti, 6 ks, 190 Kč. Okamžitě odstraňují černé tečky a intenzivně čistí póry v oblasti T- zóny. Díky obsahu kyseliny citronové navíc bude vaše pleť krásně svěží.

foto: se svolením Nivea
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram