Spreje na ochranu vlasů před teplem. Fungují vůbec?

Spreje na ochranu vlasů před teplem. Fungují vůbec?

Pokud používáte fén, kulmu nebo žehličku po každém umytí vlasů, a věříme, že dost často ano, nejlepším spojencem pro krásné a zdravé vlasy vám bude sprej na ochranu před teplem, protože právě tepelný styling dokáže vlasy extrémně poškodit.

Není žádnou novinkou, že vystavení vlasů velkému teplu může ve skutečnosti zvýšit riziko roztřepených konečků, dlouhodobého lámání vlasů a vyblednutí barvy. A to nikdo nechce! Investice do drahé péče, masek, kondicionérů a olejů by pak vyšla vniveč, pokud nezačnete základním krokem ve vaší péči o vlasy a tím je právě ochranný sprej. Díky němu bude následná škoda minimální a vy se tak budete každý den v zrcadle dívat na lesklé, hedvábně hladké a zdravé vlasy.

Jak fungují ochranné spreje?

Spreje na ochranu před teplem vytvářejí díky svému složení neviditelný štít, který chrání vlasy před extrémním teplem. Obsah výživných látek navíc posílí jejich odolnost. Jemný ochranný film tak zabrání jejich poškození. Termoochranu na vlasy je potřeba používat při každé teplené úpravě. Tedy i další dny po umytí, třeba i jen při rychlé úpravě - natočení vlasů či vyžehlení. 

foto: shutterstock

Správná aplikace je základ

Nejrychlejším a zároveň nejúčinnějším způsobem, jak aplikovat termoochranný sprej, docílíte když v jedné ruce budete držet sprej a druhou rukou budete postupně nadzvedávat všechny vlasy tak, aby sprej pokryl každý vlas po celé délce. Pokud máte více času, můžete si pomoci skřipcem, kterým chytíte vlasy do jednotlivých částí. Ochranný sprej můžete aplikovat jak do mokrých vlasů, tak do suchých.

Který je ten pravý

Vybírejte podle typu vlasů a textury přípravku, která vám více vyhovuje. Ochranné spreje mají tu výhodu, že se snadno aplikují a díky jejich konzistenci přípravek umožňuje rovnoměrné nanášení. Další možností jsou také ochranné oleje či mléka. Jejich konzistence je hutnější, takže i aplikace bude o něco náročnější, ale kromě ochrany před teplem dodají vlasům potřebnou hydrataci, výživu a lesk.

Naši oblíbenci

Balmain Thermal Protection Spray je ultrajemná vlasová mlha s obsahem hedvábného proteinu a provitamínu B5. Vytváří na vlasech neviditelný štít poskytující ochranu a potřebnou dávku hydratace. Vlasy chrání před poškozením teplem až do 220 °C. Snadné rozčesání a dokonalá vůně jsou finálním bonusem. (890 Kč, salononline.cz)

Syoss Keratin Heat vám pomůže zabránit poškození vlasů nejen při fénování, ale také žehlení či kulmování. Díky bohaté dávce keratinu redukuje krepatění vlasů a fixuje účes až na tři dny. Vyzkoušeno a nám nezbývá nic jiného než souhlasit. Spousta legrace za skvělou cenu! (129 Kč, notino)

foto: se svolením značek

Oribe Balm d′Or Heat Styling Shield je balzám, do kterého se okamžitě zamilujete. Ochrání vaše vlasy před poškozením až do 230 °C a jeho extra oslňující složení s Bio-posilujícím komplexem ozdravuje poškozené vlasy. To proniká ke kořínkům, kde hloubkově vyživuje a posiluje vlasovou kutikulu a zároveň stimuluje buněčnou obnovu pokožky hlavy. (1280 Kč, salononline.cz)

Sachajuan Thermal Protection Spray je další dokonalostí k ochraně vlasů před teplem a krepatěním s ověřenou účinností až do 230 °C. Navíc zabraňuje vyblednutí barevně ošetřených vlasů. Výsledkem vám budou hedvábně lesklé a silné vlasy. (649 Kč, douglas)

foto: se svolením značek

Maria Nila Style & Finish Cream Heat Spray tahle pečující a voňavá švédská záležitost nás baví. Kromě ochrany během tepelné úpravy také účinně zamezuje poškození vlasového vlákna a třepení konečků. Vlasy jsou uhlazené, lesklé a dokonale vyživené bez pocitu zplihnutí. (624 Kč, notino)

Kérastase Genesis Défense Thermique je ochranný a výživný sprej, který obsahuje plesnivec alpský a extrakt ze zázvoru, který zvyšuje hydrataci vlasového vlákna o 88% po dobu 24 hodin, zároveň ho chrání a navrací mu sametovou hebkost. (641 Kč, notino)

foto: se svolením značek
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram