Ukliďte šatník pro dobrou věc!

Ukliďte šatník pro dobrou věc!

Módní e-shop Answear.cz tento měsíc spustil nový projekt na podporu udržitelnosti v textilním průmyslu pod názvem Wear&Share. Jak se můžete zapojit i vy a vdechnout vašemu oblečení druhý život?

Až 95 % oblečení se dá opakovaně použít nebo jinak zpracovat. A právě díky novému projektu  Wear&Share se tento koloběh zjednoduší i pro širokou veřejnost.

Myšlenka tohoto projektu je jednoduchá. Nepotřebné oblečení, které musí být vždy v dobrém stavu, čisté, suché, bez děr a zápachu, zabalíte do krabice a takto připravené ho odnesete na vybrané odběrné místo DPD nebo odevzdáte kurýrovi, který balíček vyzvedne přímo v pohodlí vašeho domova. Za dopravu neplatíte! Zabalit můžete dámskou, dětskou i pánskou módu i doplňky.

foto: Answear

„Uvědomujeme si, že v módním průmyslu je v oblasti ochrany životního prostředí ještě velmi co dělat. Projekt Wear&Share je prvním krokem k zavedení ekologické politiky společnosti Answear.cz a věříme, že nás čeká ještě mnoho dalších,“ popisuje Nicole Groesslová, Country Manager pro Českou republiku
a Slovensko.

Co se s vaším oblečením stane?

Část ještě nositelného oblečení je určeno k prodeji v zemích a místech, jejichž obyvatelé si nemohou nákup nového oblečení dovolit. Z části sběru se stanou například utěrky nebo se zpracují na papír. Vlákna získaná z oblečení nevhodného k nošení se použijí v automobilovém průmyslu např. na výrobu tlumících a izolačních materiálů. Prostě opravdu každý kus oblečení bude opět využitý!

foto: Answear

A co dál?

Kromě toho, že přispějete ke snížení potenciálního textilního odpadu také podpoříte Nadaci partnerství a její projekt výsadby stromů „Sázíme budoucnost“. Stromy jsou jeden z nejlepších způsobů, jak chránit zemi před dopady klimatických změn a jak zlepšovat stav ovzduší.

Zapojte se do projektu Wear&Share a odevzdejte oblečení na opětovné použití i vy!

foto: Answear
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram