Ralph Lauren po čtyřech letech na New York Fashion Weeku potvrdil, že je stále na špici amerického módního průmyslu

Ralph Lauren po čtyřech letech na New York Fashion Weeku potvrdil, že je stále na špici amerického módního průmyslu

Po delší pauze představil návrhář Ralph Lauren dechberoucí módní show. Zvolil si pro ni prázdné skladiště, pozval spoustu známých osobností, připravil honosnou večeři a poté nechal s nadšením a údivem své hosty obdivovat jeho aktuální a velmi precizní práci.

Naposledy se Ralph Lauren objevil v kalendáři New York Fashion Weeku v září 2019. I když šlo ještě o  předpandemickou standardní show, v paměti mnohých se vymykala svým půvabem. Lauren tehdy proměnil taneční sál na Wall Street na „Ralph’s Club“, umístil do něj kabaretní stoly „obsypané“ celebritami a najal Janelle Monae, aby předvedla směs jazzových hitů.

Svou nejnovější show pojal Ralph Lauren v úplně jiné náladě. Celebrity nechyběly ani tentokrát a byla jich spousta jako například Julianne Moore, Diane Keaton, Jennifer Lopez a Amanda Seyfried, ale místo, kde se přehlídka odehrála tvořilo prázdné skladiště na okraji Brooklyn Navy Yard. Tematicky prostředí připomínalo spíše ranč v Coloradu a jediné co přítomné hosty pojilo s New Yorkem, byla řada černých aut, která převážela hosty zpět na Manhattan. I když si dal návrhář čtyřletou pauzu od veřejných show v rámci módních týdnů a na scéně se objevila řada nováčků a malých značek, svou přehlídkou pro jaro 2024 potvrdil, že stále patří na vrchol amerického módního byznysu.

foto: se svolením Ralph Lauren

Svůj rozeznatelný podpis mají módní show Ralpha Laurena již téměř 57 let a módní nadšence stále upřímně baví. Módní show návrhář zahájil klasickým denimem, který je pro Ameriku i pro tvorbu Ralpha Laurena tolik typický, tentokrát mu však dodal notnou dávku elegance tím, že na denim aplikoval šifon a tyl, ale také flitry a korálky. Od cargo kalhot pokračoval na černozlaté modely včetně šatů z korálků s výrazným logem RL, až po vojenské sako, hedvábné kalhoty a páskové boty na podpatku. 

Závěr kolekce provázely volnější modely v podobě harémových kalhot, hedvábných šatů s výraznými třásněmi na okrajích a šaty s překříženými živůtky s madrasovým potiskem, což je jedna z kombinací, které jdou Laurenovi přesvědčivě dobře. Po skončení módní show následovala večeře v další místnosti s dřevěnými podlahami a křišťálovými lustry. Bylo to rustikální i okouzlující zároveň.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram