Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Anthony Vaccarello předvedl v rámci pařížského týdne módy kolekci u Eiffelovy věže. Inspirace dvacátým stoletím, tedy dobou, kdy značku vedl samotný Yves Saint-Laurent, byla patrná. 

Obsáhlá kolekce čítající osmdesát sedm modelů mapovala historii módního domu. V roce 1961 předvedl Yves Saint-Laurent první kolekci pro módní dům YSL. Sbírka zaznamenala okamžitý úspěch a přinesla zcela nový a nezaměnitelný Saint-Laurentův styl. Anthony Vaccarello, nynější kreativní ředitel módního domu, se rozhodl pojmout novou jarní a letní kolekci jako projev úcty dnes již zesnulému Laurentovi. Proto vytvořil ikonické kousky z dob minulých a vdechl jim modernost.  

Ve sbírce nechyběly luxusní smokingy 'Le Smokings', krátké šortky, trendy westernové boty, halenky s hlubokými výstřihy, brože s monogramem nebo oděvy inspirované hnutím hippies či ruskou kulturou. Vaccarello nezapomněl předvést ani ikonické sluneční brýle vytvořené Laurentem pro jeho múzu Betty Catroux.


resee.com

Téměř veškeré siluety byly klasické a dělané pro všechny generace. Zkrátka čistá nadčasovost. 

Otevřené prostranství vybízelo k neopakovatelnému zážitku. Dlouhé molo osvětlovala postranní světla a dodávala kolekci futuristickou atmosféru. Přehlídku uzavírala supermodelka Naomi Campbell v černém flitrovém obleku. 

Vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram