Slevy a výprodeje jako diagnostika

Slevy a výprodeje jako diagnostika

Proč nás tak vzrušují slevy? Kdekoliv můžeme mít něco levněji, nebo lépe nejlevněji, po tom se můžeme uštvat. 

Nedávno tu byl víkend slev a Dny Marianne, pak tu jsou Black Fridays. Slevových voucherů lákající zákazníky je fůra, výhodné klubové kartičky s konfekční módou nám nafukujou peněženku, dokonce už chodí i slevy do SMSek, soutěže, outlety, akce 1+1, 3+2, 5+8... Něco si koupíte a další slevový kupón máte přibalený v tašce. Výprodeje posezónní, předvánoční, povánoční, noční..

Je to vir?! Je to mor!! Slevy, slevy, slevy!!!

 

 

Proč nás tak vzrušují slevy? Kdekoliv můžeme mít něco levněji, nebo lépe nejlevněji, po tom se můžeme uštvat. Svědčí o tom slevové dny a  fronty před obchody. A to znám jen z vyprávění babičky, když chtěla koupit banány. Né nadarmo se říká, kde je hodně lidí, tam se dává něco zadarmo. Opravdu tak toužíme po výhodnějších nákupech? Chceme pořád víc a víc věcí? K čemu vlastně? A co děláme s těmi, co vlastně ani nepotřebujeme?

Když jsem byla malá, zbožňovala jsem celou řadu amerických seriálů. Step by Step, Beverlly Hills 90210, Pobřežní hlídku.. a samo, že i Fresh Prince. Chudý a neotesaný Will Smith se přestěhuje do snobské rodiny svého strýčka a jeho sestřenka Mercedes je přímo šílená do nákupů a do slev zvláště. Ano, i holka z velmi bohaté rodiny je doslova závislá na slevách a výprodejích. Uff, tak alespoň to není jen náš národní znak buranství.

Když jsem byla malá, no tak dobře, mladá, chtěla jsem mít hlavně spoustu kousků, které můžu neustále střídat, převlíkat se třikrát denně a hlavně, proboha, nemít na sobě něco ještě ten samý týden podruhý! Noo, přiznám se, že dneska to není o moc jinačí, ale už se zaměřuji spíš na kvalitu. Tudíž i cena jde dost nahoru, což je s věkem asi naprosto v pořádku. Čím starší, tím bych měla vydělávat víc a mám chuť oblékat se jako dospělá a šik dáma. A to něco stojí. Holkám, co mají štědré přítele a manžely, tleskám, muži se o vás postarají. Ale co my, samoživitelky? Na druhou stranu je hezké si třeba i na něco šetřit a těšit se, koupit si něco sama sobě za odměnu. A sláva, sláva, jsou tu slevy, kupóny, vouchery, bartery, výprodeje, SMSky, 1+1...

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram