Společnost AUDI se rozhodla vytvořit téměř dokonalé lyže

Společnost AUDI se rozhodla vytvořit téměř dokonalé lyže

Ředitel Audi Motorsportu Wolfgang Ullrich řekl: Díky ideální  pevnosti a nízké hmotnosti je uhlík

Ředitel Audi Motorsportu Wolfgang Ullrich řekl: Díky ideální  kombinaci pevnosti a nízké hmotnosti je uhlík používán v motoristickém sportu na výrobu zvláště citlivých komponent, které musí odolávat zatížení a nejvyšší námaze, ale přitom zůstat lehké." O čem tentokrát hovořil? O nových lyžích z uhlíku od společnosti AUDI.

Společnost Audi má mnohaleté zkušenosti s produkcí výrobků určených hlavně pro motoristické sporty, ale i přesto se rozhodla vyrobyt téměř dokonalé lyže vhodné na všechny druhy svahů. Jejich produkt je vskutku převratný a je pouze o jednom materiálu - uhlíku.  Ten zajistí lyžím jejich snadnou ovladatelnost i rychlost. Tyto lyže společnost Audi vyvýjela společně s německým Svazem lyžařů a jejich vedoucími odborníky. První uhlíkové lyže Audi už byly vyzkoušeny na závodním svahu Hahnenkamm v Kitzbühelu.

Lyže váží pouhých 1550 gramů, z toho každá přibližně 960 gramů, jsou tudíž o 200 gramů lehčí než srovnatelné modely jiných. Délka těchto uhlíkových činí 170 cm a jejich základem se staly dřevěné desky, na které byl navrstven uhlík, titan i vysokopevnostní uhlíková vlákna. Na nich dosáhnete té správné rovnováhy, postavené na skutečné kvalitě. Jejich hlavním designérem se stal designér značky Shipard Wolfgang Egger, který tvrdí, že jízdní vlastnosti těchto lyží jsou revoluční. Máte chuť si je vyzkoušet? Více na audi.com

 

  

 

Zdroj: audi.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram