Svatební plánování - Volba svatebního stylu

Svatební plánování - Volba svatebního stylu

Plánujete svatbu, ale nedokážete se rozhodnout, jak svatbu pojmout? Udělali jsme pro vás výběr nejpopulárnějších svatebních stylů.

Svatba je jedním z nejkrásnějších dnů v našich životech. Každý, kdo ji plánuje, tajně doufá, že právě ta jeho bude nejlepší, nejpovedenější, no prostě dokonalá. Tomu krásnému dnu však předchází mnoho zařizování, starostí a bohužel i nervů. Máme pro vás pokračování naší minisérie Svatební plánování. V prvním díle už jsme vám ukázali 10 nejkrásnější svatebních míst v Čechách, dnes se opět posuneme o kousek dál.

Dalším krokem ve svatebním plánování je výběr stylu. Svatby už dávno nejsou o tom, že jsou všechny přes kopírák stejné (bíle ubrusy, dortové šaty, mašle, pouštění holubic). Tedy neplatí, že co měla sousedovic Maruška, musíte mít i vy. Dnes máme na výběr spoustu různých míst, výzdob, jídel - prostě spoustu a spoustu různých možností. Jaký styl zvolit? Ze všeho nejdůležitější je, aby k sobě všechno hezky ladilo, samozřejmě nemyslíme barevně. Máme na mysli, že by se vše mělo doplňovat, aby vznikl harmonický a jednotný celek. Šaty, výzdoba, kytky, jídlo i místo!

Klasická / Tradiční svatba

To, že všichni nemají podobné svatby, neznamená, že se od tradičních svateb úplně upustilo. Je spoustu lidí, kteří se rozhodnou právě pro tu klasickou variantu. Obřad v kostele, klasické bílé princeznovské šaty a honosná výzdoba. Na takové svatbě by neměl chybět tradiční oběd a zvyky.

Skandinávský minimalismus

Se skandinávským vlivem se dnes nesetkáváme jen u svateb, ale téměř ve všech oblastech našeho života. Stejně jako i v interiérovém designu, je takto stylizovaná svatba založená na jednoduchosti, čistotě materiálů a jak už název sám napovídá, minimalismu. To se ukáže nejen na šatech, ale také na střídmosti dekorací či prostosti prostřených stolů. Tady žádné mašličky, bílé ubrusy ani honosné pugéty nepotkáte. Spíš tu narazíte na neprostřené stoly a kytice z eukalyptu. 

Rustikální styl

Je jedním z nejpopulárnějších stylů vůbec. Je inspirován jednoduchostí venkova (v mnoha případech toho amerického, ano, myslíme country). Svatbu můžete plánovat například ve velké zahradě, kde využijete starou stodolu na mokrou variantu, popřípadě zde uspořádáte hostinu a hosté se budou pohybovat jak na zahradě, tak ve stodole. Celé prostředí doplňte světýlky, ne příliš aranžovanými kytkami a dřevěnými sudy. Efekt zaručený!

Vintage

Mnoho lidí se v dnešní době rozhodne pro tematickou svatbu. Nejčastěji se setkáváme s vintage svatbami, kde se lidé stylizují do módy určitého období (často 20. či 50. léta). Pokud i vy jste nadšenci vintage svateb, je důležité řídit se tím, co bylo v dané době běžné. Nemyslíme tím jen oblečení pro nevěstu, ženicha a svatebčany, ale také výzdobu a svatební místo. Zkuste zapátrat, co se dříve běžně jedlo na svatbách, popřípadě si připravte nějaký dobový zvyk, který svatebčany nadchne.

Romantika

Zámek, svíčky, živá hudba - to vše k romantice neodmyslitelně patří. Nás nadchlo především toskánské pojetí romantiky. Co si pod tím představit? Letní svatba v malém útulném dvoře či na nádvoří, žárovky nad hlavami, květiny, starožitné nádobí, svícny a vázy. Stačí už jen vybrat krásné krajkové šaty a vše bude perfektní!  

Svatba na pláži

Pokud se rozhodnete pro svatbu na pláži, máte půlku vymýšlení hotovou. Už jen to samotné místo se přímo vybízí k jakési čistotě, jednoduchosti a určité nespoutanosti. Rozhodně si sem nevezmete velkou svatební róbu, ale spíše lehké, košilové šaty. Naopak si můžete pohrát se svatební kyticí, která může být složena z tamních kytek, které u nás nejsou běžné. No a jak si poradit s hostinou? Uspořádejte velký plážový piknik, nebo vyberte restauraci s výhledem na moře.

Industriální

Podobně laděné svatby u nás nejsou příliš běžné, to však neznamená, že si ji nemůžete uspořádat. Kov, sklo, cihly - myslíme, že těmito slovy by se dal charakterizovat prostor, po kterém byste měli zapátrat. Může se jednat o velké skladiště, které doplníte paletami nebo starou tovární halu. Pro dokonalý efekt stačí přidat kytky, světla a svíčky. Výhodou podobného stylu je to, že můžete uspořádat celou svatbu na jednom místě - od obřadu až po večerní tancování.

Luxusní elegance

Jak už název sám napovídá, nepůjde o neorganizovanou svatbu, kde běháte bosí po zahradě a obědváte na dece, právě naopak. V mnoha případech vychází z tradiční svatby, bude však zdobenější, bohatší a okázalejší. K podobnému stylu se nejvíce hodí luxusní restaurace, perfektně prostřené stoly, přísně aranžované květiny a velmi elegantní oděv novomanželů a svatebčanů. 

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram