To nejlepší z Russia Fashion Week Spring 2014

To nejlepší z Russia Fashion Week Spring 2014

To, co o Rusku asi netušíme, je to, že je jakousi Mekkou mody

To, co o Rusku asi netušíme, je to, že je jakousi Mekkou mody. Z ruských návrhářů si někteří z nás možná jen těžko vzpomenou na Slávu Zajceva, který mimochodem stále tvoří a je skutečnou hvězdou přehlídkových mol a dá se říci, že je jakýmsi ruským Lagerfeldom, i když rozhodně méně excentrickým. Ale kdo u nás zná jména dalších ruských návrhářů. Pojďte se přesvědčit, že ruská módní scéna má co říci té světové. Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího z Russia Fashion Week Spring 2014.

O oblékání v Rusku máme stále zkreslené představy. Dílem skutečností osmdesátých a devadesátých let, dílem dnešních osobních zkušeností. V pražských ulicích se setkáváme s kontrastem mezi až přehnaným luxusem ruských dam  a něčím, co je decentně řečeno zajímavou formou ležérnosti. Před pražským Obecním domem jsem náhodou potkala skupinu ruských turistů, hlavně mužů. Všichni byli oblečeni v teplákách a k mému překvapení měl každý v rukách drahý iPad a fotil Obecní dům a palác U Hybernů.

Ruský Fashion Week je ale důkazem, že ruská móda existuje a má co říci světu. Nejsou tu jen do moderní doby transformované ruské lidové prvky, ani kopa přehnaného luxusu. Je to móda, která obstojí i silné konkurenci parížské, milánské, londýnské a nebo newyorské módní scény. Russia Fashion Week už představil RTW kolekce pro jaro a léto 2014.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram