Triky pro zdravě vypadající pleť a správná péče na jaře

Triky pro zdravě vypadající pleť a správná péče na jaře

Díky jarním dnům sundáváme nejen teplé kabáty, ale většina z nás má touhu osvobodit i pleť. Hledáme lehké make-upy, které pleť nezatěžují, a snažíme se, aby vypadala zdravě, odpočatě a především upraveně. Prvním krokem je samozřejmě správná životospráva, ale velmi nám pomohou i správné produkty. Mluvíme o tvářenkách, rozjasňovačích a rtěnkách.

Jako první je vždy péče. Víme to všechny. Jedny z nejlepších rad zní: dostatek vody, lehká strava. Ať se nám to zdá nebo ne, pokud tyto základní rady dodržujeme, máme ušetřenu polovinu práce. Skvělým pomocníkem je také čistící pěna nebo gel, který výrazně pomůže pleť vyčistit a ona může lépe dýchat. Nezapomínejme ani na správné denní i noční krémy. Některé již obsahují rozjasňující složky, takže pleť hned na začátku prozáří.

Velmi důležitý je sám make-up. Na jaro si vybírejte make-upy s lehčím krytím, pozorně roztírejte a vyhněte se silnému pudrování. I pudr zanechává dojem tlusté vrstvy. Před pár lety přišly z Asie jako velká novinka BB krémy. Ty jsou pro jaro a léto ideální. Sjednotí tón pleti, zakryjí jemné nedokonalosti a nevytvářejí na obličeji žádnou masku. S čím si BB krém neporadí, během vteřinky vyzmizíkujete tuhým korektorem a s váčky či kruhy pod očima si poradí zase korektor tekutý, který bývá velmi projasňující. Při výběru si ale dávejte pozor na odstín, korektory by měly být o malinko světlejší než je vaše pleť.

Pro jaro platí pravidlo dokonale sjednocené pleti! To už máme za sebou. Přirozenosti pomůže jemná tvářenka v odstínu meruňkové, broskvové nebo světle narůžovělé. Díky ní budete vypadat odpočatě a především zdravě. Nad tvářenku na hranu lícních kostí pak můžete nanést rozjasňovač. Pokud chcete ještě přirozenější efekt, místo klasického tuhého rozjasňovače použijte po nanesení make-upu rozjasňovač tekutý nebo jen projasňující korektor.

A šťávu celému vašemu jarnímu looku bezpochyby dodá rtěnka! Platí pro ni to samé, co pro tvářenku. Odstíny meruňkové, broskvové nebo růžové jsou pro jaro ideální. Nekřičí do světa: Jsem rtěnka, podívejte se. Pokud máte ale chuť na výraznější líčení, nikdy na rtech neuškodí výrazná barva. Rtěnka by ale vždy měla být v tónu tvářenky. Krásné lehké rtěnky naleznete ve stojanech Maybelline.

Po BB krémech se poohlédněte u asijských značek, po tvářenkách zase u firmy Mac nebo Sleek. Jaké jsou vaše triky pro stále odpočatou pleť?

Zdroje obázků: amazon.com; wall.alphacoders.com; drowususkincare.com; themakeupgirl.net; beautyjunkiesunite.com; fashion-bop.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram