Ve Švýcarsku najdete první hotel s nula hvězdičkami

Ve Švýcarsku najdete první hotel s nula hvězdičkami

Představte si hotel, který nemá jedinou hvězdičku. Také nemá strop a spoustu jiných věcí.

Null Stern Hotel, jak již z názvu vyplývá, nedbá na hvězdičky. Leží v horské oblasti Sevelen a vzešel z rukou bratrů Franka a Patrika Riklinových. Ti mají svůj výtvarný ateliér s názvem Atelier für Sonderaufgaben. Jedním z nápadů tohoto dua bylo z bývalého betonového bunkru v horách vytvořit hotel s nula hvězdičkami. Ten funguje již od roku 2009.

Heslem hotelu je to, že jedinou hvězdou jste tam vy sami. Nečekejte balkóny s výhledem na moře, ani velká okna. Vlastně žádná okna. Budete rádi za postel a lampičku. Ty jsou vhodné pro jednočlenný tým i pro dvojice. I přes minimální množství nábytku se autoři snažili pobyt návštěvníkům zpříjemnit, a tak pokoje doplnili o malé detaily. Například televize vysílající obraz přírody, červené závěsy ve sprchách či plovoucí květiny. Nechybí pak ani společenská místnost, kde se všichni můžete potkat a popovídat si.

Navíc je tu od letošního roku pokoj posazený na vrcholku jednoho z kopců ve výšce 1970 metrů nad mořem, který je rovněž bez střechy, zato si budete moci vychutnat opravdu nádherný výhled. Pokoj vás vyjde na necelých sedm tisíc korun a je určen pro dvě osoby. O další komfort se pak postará hotelová služba.

null-stern-hotel.ch

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram