Victoria Beckham začala prodávat kolekci oblečení inspirovanou komiksovou postavičkou!

Victoria Beckham začala prodávat kolekci oblečení inspirovanou komiksovou postavičkou!

Victoria Beckham představila svoji módní linii Victoria by Victoria Beckham

Od roku 2008 se z původně extravagantní zpěvačky Spice Girls stala návrhářka, která se pravidelně uchází o titul top britského designéra roku, o které se mluvilo v souvislosti s návrhem svatebních šatů pro Kate Middleton a jejíž modely nechybí v prestižních módních magazínech. Její zprvu jednoduché střihy se vyvíjely do složitějších konstrukcí a tak se Victoria k jednoduchosti, kterou si mnohé ženy získala, vrátila nyní svojí druhou modní značkou Victoria by Victoria Beckham.

Kolekce oblečení se představují s předstihem a tak se kolekce pro letošní jaro a léto 2012, kterou Victorie představila loni v létě, dostává nyní na pulty obchodů. Exkluzivní spolupráci na prodeji oblečení této módní řady s ní ve Velké Británii uzavřel anglický módní dům Harvey Nichols. Nová kolekce je levnější řadou oblečení návrhářky. Ceny se pohybují v závislosti na modelu oblečení od 450 do 1250 dolarů, což je sice pro mnohé ještě stále závratná částka začínající cca na 9000 korunách a končící na zhruba 25 000 korunách, ale přesto je ve srovnání s cenami její druhé řady či cenami jiných luxusních značek nízká.

Nápad na kolekci se zrodil v čase těhotenství Victorie a možná i proto je řada ve velice praktickém střihu, ve kterém díky menší vypasovanosti, ale pořád ve střihu držícím formu postavy, dokážete přestát i několik měsíců svého těhotenství. Takže využít půjde i jako těhotenské šaty v ranějším stadiu těhotenství. Kolekce pro ženy s duší 13-tileté dívky. Celá kolekce je složena výhradně z kratších šatů. Je to od Victorie, která šaty pořád nosí a propaguje, záslužný počin. Šaty totiž z našich šatníků mizí čím dál víc a ruku na srdce, co máte dnes na sobě? Samozřejmě čest výjimkám! Jednoduché siluety střídají A a H linii. Silně připomínají šaty Pierre Cardina z 60. let inspirované pracovními oděvy žen, nebo také jednoduché šaty zástěrového typu bez rukávů, kterými v 60. letech proslula návrhářka Mary Quantová. Victorie se vyhrála s prostřihy, sklady, volánky i jednoduchými aplikacemi v kontrastních barvách. Nic však není přezdobené a nic není na úkor pohodlnosti modelů. Jsou to modely, v kterých nebudete muset po obědě zatahovat urputně bříško, ve kterých se nebudete cítit stísněně a ve kterých budete vypadat žensky či už si k nim obujete vysoké podpatky nebo balerínky. I když vysoké podpatky Victoria Beckham jednoznačně preferuje, vždyť by to jinak ani nebyla Victoria. Victoria Beckham vsadila na veselé peppy barvy. V kolekci se střídá červená barva vlčího máku, královská modrá, růžová v magenta odstínu nebo ve světlé pastelu odstínu cukrové vaty. Objevuje se i žlutá, zelená či vzorované modely. Vzory se hrají s opakujícím se motivem kočky, srpu měsíce nebo obláčky. Beckham o kolekci řekla, že se inspirovala komiksovou hrdinkou Emily The Strange, která je známá jako alternativně smýšlející dívka po celém světě. Emily The Strange je fenoménem, který vám možná, pokud již máte za sebou přečtení románu Stiega Larsona Milénium, nebo pokud jste si na první díl trilogie

Muži, kteří nenávidí ženy, zašli do kina, připomene svéhlavou Lisbeth Salander. Emily The Strange je smutná černovlasá holčička, kterou stvořil autor komiksu Rob Debris. Narodila se v nakladatelství Cosmic Debris v San Franciscu. Je to v podstatě antihrdinka, které cestu k módní slávě vyšlapalo její stylové oblečení. A kde se vzaly kočky? Emily se raději než kamarády obklopuje právě kočkami a taky lebkami. Tyto motivy jsou pak i na jejím oblečení: na spodním prádle, plavkách, zapalovačích a jiných fashion kouscích. Emily je takovým fenoménem, že umělecké galerie dnes prodávají za horentní sumy díla inspirované Emily The Strange. A jelikož je dnes skutečně „in“ mít tričko, kabelku nebo jakýkoliv další kousek šatníku s podobou Emily, nebo alespoň oblečení s motivy pro Emily typických koček, vsadila na tento styl i Victoria Beckham. Jediné, nad čím přemýšlím je, že zatímco cílovou skupinou Emily The Strange jsou dívky od 13 do 17 let, cílovou skupinou pro oblečení Victorias by Victorias Beckham bych viděla o něco starší. Výklad plný koček! Anglický Daily Mail ve svém internetovém vydání poskytl dokonalý pohled také na aranžmá výlohy obchodního domu Harvey Nichols. Figuríny, na kterých Victoria Beckham prezentuje své modely, dostaly tváře koček. Na vytvoření výkladu si Victoria Beckham přizvala ilustrátora a filmového režiséra Quentin Jones, který se ujal pomoci Victorii dekorovat celou prezentaci kolekce a přišel také se zajímavým nápadem na výřezy do výloh, které tak upozorňují na klíčové prvky jednotlivých modelů.

Obchodní dům Harvey Nichols se specializuje na spolupráce s různými módními designéry. Kromě kolekce Victoria by Victoria Beckhem nabízí dnes například kolekce Alexander McQueen, Jonathan Saunders či Peter Pilotto. Celebrity už šaty z nové kolekce Victoria by Victoria Beckham nosí! V šatech z kolekce Victoria by Victoria Beckham se už objevila nejedna celebrity: Kate Perry, Danielle Lineker, Julianne Moore nebo Michelle Williams. Nosí je sama Victoria Beckham, která je proslulá tím, že nosí vlastní kolekce, a tak spolu s Donatella Versace tvoří jednu z mála výjimek mezi návrhářkami, která se po uvedení své kolekce neobjeví na molu v neidentifikovatelném černém hábitu, ale v některém ze svých právě prezentovaných modelů.

 

Zdroj obrázků: Pastpresentfutrelondon.blogspot.com, Style.com, Dailymail.co.uk, Harveynichols.com, MTV.com, Google.com, internet

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram