Výběr pánské kožené tašky krok za krokem

Výběr pánské kožené tašky krok za krokem

Ačkoliv jsou kožené tašky často opomíjeným kusem v šatníku mužů, nedokážou bez nich v každodenním shonu fungovat. Ať už mají absolvovat svůj klasický pracovní den nebo si naopak užívají volna.

 

Nicméně vybrat tu správnou pánskou tašku může být opravdovým oříškem – podívejme se tedy na to, čemu věnovat pozornost a jak nesáhnout vedle.

Materiál

Odolnost, styl a luxus – atributy, které lze připsat jedinému možnému materiálu, který odolává zubu času – kvalitní hovězí kůži. Kožené tašky totiž při správném užívání „rostou“ s námi a jejich výdrž je nesrovnatelná s jinými materiály. Praktičnost a funkčnost se v tomto případě pojí s elegantním designem, který je přímým odrazem priorit a lifestylu každého z nás.

Velikost a účel

Zásadní však není pouze materiál, ale také konkrétní účel tašky. Pokud je dotyčný neustále v pohybu a na cestách, stoprocentně ocení prostorné cestovní kabely nabízející dostatek úložného prostoru a efektivní členění, díky němuž bude vše na svém místě. Jiným případem jsou klasické tašky na notebook disponující polstrovaným slotem, v kterém je laptop dostatečně chráněn před nárazy a odřením. Business tašky a tašky na dokumenty jsou zase ideálním pomocníkem každého, kdo se topí v papírování a potřebuje mít vše na svém místě. Nejčastěji využívané jsou pak tašky přes rameno, které člověk využije, když u sebe chce mít vše potřebné, ale zároveň je zvyklý mít volné ruce.

Barva a styl

Klasickými barevnými variantami u přírodní kůže jsou šedá, odstíny hnědé a černá. Je důležité vzít v úvahu již existující výbavu šatníku a osobitý styl budoucího nositele. Pozornost tak můžeme věnovat nejen barvě obuvi, ale také doplňků (např. hodinek). Jelikož se jedná o kus, který nás bude doprovázet léta, je vhodné dát přednost tlumeným barvám a minimalistickému designu, u kterých nehrozí, že nás jen tak omrzí.

Popruhy

Ramenní popruhy fungují jako skvělé odlehčení a zmírnění zátěže – zároveň však také nepříjemně mačkají košile. Jakmile je tedy právě košile každodenní uniformou, vyplatí se sáhnout po tašce, která navíc nabízí klasické poutko pro přenos v ruce.

Na závěr je důležité si uvědomit, pro koho vlastně tašku pořizujeme – reflektovat osobitý styl, klasickou náplň dne i celkové životní tempo. Pokud má dotyčný například neustále plné ruce práce s odepisováním a je neustále v pohybu, určitě ocení spíše crossbody tašku nežli klasickou aktovku do ruky. Pamatujte, že u tašek jde stejnou měrou jak o styl a design, tak její funkčnost a nadčasovost – proto nespěchejte s výběrem a najděte tu svou na internetovém obchodě s rodinnou tradicí SikoraShop.cz, kde na na vás čeká několik desítek poctivě vyrobených modelů.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram